PS4 Oyunları Android Oynama

PS4 oyunlarını telefonda oynama ya da PS4 oyunlarını Android oynama hakkında bilgileri hepiniz merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle oyun canavarı iseniz ve elinizden Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzu düşürmüyorsanız… Aslında PS4 oyunlarını telefonda oynama ya da PS4 oyunlarını Android oynamanın hiç bir zorluğu yok. Sadece izlemeniz gereken bir kaç adım var. Steam Link isimli tanıdık uygulamayı kullanarak da bu adımları rahatlıkla aşabilirsiniz. O halde hemen yapmanız gerekenleri anlatalım…

PS4 Oyunları Android Oynama

■ İlk olarak Android telefonunuza Steam Link uygulamasını yükleyin.
■ PlayStation 4 cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.
■ Remote Play App başlatın ve PlayStation 4’ü bilgisayarınıza yansıtın.
■ PS4 oyunları telefonda oynamak için Steam Link uygulamasını da telefonunuzdan başlatın.
■ Uygulama içerisinde Steam’ın görünmesini sağlayın.
■ Remote App’i Ant-Tab yardımı ile seçin.
■ Artık PS4 oyunları Android oynama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Bildiğimiz gibi PlayStation 4 Sony’nin ve Sony’de kapalı bazı sistemler bulunuyor. Dolayısı ile PS4 oyunları Android oynamaya yönelik olarak cihazı telefonda direkt stream etme seçeneği şimdilik yok. Bu nedenle PS4 oyunları telefonda oynamaya yönelik olarak kullanabileceğiniz en iyi uygulama Steam Link. Ancak bu noktada, bilgisayara PlayStation 4’ü yansıtmayı da bilmeniz gerekiyor. Bunun için Windows ya da Mac işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyor olmanız yeterli. PlayStation 4 ise 3.50 sürümüne güncellenmiş olmalı. Eğer güncel değilse, Ayarlar menüsü altından Sistem Güncellemeleri’ne bakabilirsiniz.

Windows işletim sistemi yüklü bir bilgisayarınız varsa, Windows 8.1 ve üzeri olmalı. İşlemciniz 2.6 GHz İntel Core İ5 ya da daha gelişmiş bir işlemci olmalı. RAM en az 2 GB olmakla birlikte bir de kasa üzerinde boş bir USB portu bulunmalı.

Mac işletim sistemini kullanıyorsanız OS X Yosemite ya da El Capitan sürümünü kullanmanız gerekiyor. İşlemci 2.4 GHz İntel Core İ5 ya da üzeri olmalı. RAM yine en az 2 GB ya da üzeri olmalı. Ve kasada yine bir adet boş USB portu bulunmalı. USB kablosu ile birlikte bir de Dualshock 4 kontrolörüne hem Windows, hem de Mac için sahip olmalısınız. Bir de, kablolu ya da kablosuz bağlanabilen, Upload ve Download hızı en az 5 Mbit olan internete sahip olmanız gerektiğini belirtelim.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica