PS4 Oyunlarını Android Oynama Telefondan PlayStation Oynama

PS4 oyunlarını Android oynama hakkında bilgileri hepiniz merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle oyun canavarı iseniz ve elinizden Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzu düşürmüyorsanız… Aslında PS4 oyunlarını telefonda oynamanın hiç bir zorluğu yok. Sadece izlemeniz gereken bir kaç adım var.

Günümüzde Spotify ve Apple Music gibi müzik servisleri ve Amazon Video, Netflix, DisneyPlus gibi video servislerinin çok yaygın kullanılmaya başlanması ile birlikte oyun endüstrisinde de bir hareketlenme söz konusu. Bu sektörde de oyunların bulut teknolojisine taşınması hedefleniyor.

PlayStation Remote Play ve GeForce Now gibi farklı çözümler, PS4 oyunlarını Android oynama konusunda kullanabilir misiniz? Ya da bunun için yapmanız gerekenler arasında neler yer alıyor? Hiç vakit kaybetmeden merak ettiğiniz tüm detayları sizlere aktaracağız. Klavx.Com içerisinde benzer çok sayıda bilgiye de ulaşabilirsiniz.

PS4 Oyunlarını Android Oynama

PS4 oyunlarını Android oynama konusunda izlemeniz gereken adımları maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

Telefondan Nasıl PlayStation Oynanır

PS4 Oyunlarını Android Oynama

• İlk olarak Android telefonunuza Steam Link uygulamasını yükleyin.
• PlayStation 4 cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.
• Remote Play App başlatın ve PlayStation 4’ü bilgisayarınıza yansıtın.
• PS4 oyunları telefonda oynamak için Steam Link uygulamasını da telefonunuzdan başlatın.
• Uygulama içerisinde Steam’ın görünmesini sağlayın.
• Remote App’i Ant-Tab yardımı ile seçin.
• Artık PS4 oyunlarını Android oynama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Bildiğimiz gibi PlayStation 4 Sony’nin ve Sony’de kapalı bazı sistemler bulunuyor. Dolayısı ile PS4 oyunları Android oynamaya yönelik olarak cihazı telefonda direkt stream etme seçeneği şimdilik yok. Bu nedenle PS4 oyunları telefonda oynamaya yönelik olarak kullanabileceğiniz en iyi uygulama Steam Link.

Ancak bu noktada, bilgisayara PlayStation 4’ü yansıtmayı da bilmeniz gerekiyor. Bunun için Windows ya da Mac işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyor olmanız yeterli. PlayStation 4 ise 3.50 sürümüne güncellenmiş olmalı. Eğer güncel değilse, Ayarlar menüsü altından Sistem Güncellemeleri’ne bakabilirsiniz.

Windows işletim sistemi yüklü bir bilgisayarınız varsa, Windows 8.1 ve üzeri olmalı. İşlemciniz 2.6 GHz İntel Core İ5 ya da daha gelişmiş bir işlemci olmalı. RAM en az 2 GB olmakla birlikte bir de kasa üzerinde boş bir USB portu bulunmalı.

Mac işletim sistemini kullanıyorsanız OS X Yosemite ya da El Capitan sürümünü kullanmanız gerekiyor. İşlemci 2.4 GHz İntel Core İ5 ya da üzeri olmalı. RAM yine en az 2 GB ya da üzeri olmalı. Ve kasada yine bir adet boş USB portu bulunmalı.

USB kablosu ile birlikte bir de Dualshock 4 kontrolörüne hem Windows, hem de Mac için sahip olmalısınız. Bir de, kablolu ya da kablosuz bağlanabilen, Upload ve Download hızı en az 5 Mbit olan internete sahip olmanız gerektiğini belirtelim.

Telefondan Nasıl PlayStation Oynanır?

Telefondan nasıl PlayStation oynanır sorusunun yanıtı için maddeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

PS4 Oyunlarını Android Oynama

Telefonda Nasıl PlayStation Oynanır

• İlk olarak Play Store üzerinden Steam Link uygulamasını telefonunuza indirin. Bu aşamada Bluetooth kontrolcü kullanabileceğiniz gibi, isterseniz diğer adıma da geçebilirsiniz.

• PlayStation 4 üzerinden oynadığınız oyunu bilgisayarınıza aktarmak için Remote Play özelliğini aktif hale getirin. İşlem sırası, Remote Play’in ilk olarak PlayStation 4; sonra da bilgisayarda aktif hale getirilmesi şeklindedir. Remote Play’i aktif hale getirdiğinizde, bilgisayar ekranınızda PlayStation’u görmeye başlayacaksınız.

• Şimdi Steam Link uygulamasını açıp, ardından da Oynamaya Başla butonuna dokunun. Burada büyük resim modunda ekranda açıldığını görebileceksiniz. Alt + Tab tuşlarını kullanarak PlayStation 4 ekranına geçiş yapabileceksiniz. Böylece uzaktan oynama ekranını PlayStation 4 olarak ayarlamış olacaksınız.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.