Dual Messenger Nedir? Nerede? Nasıl Kullanılır?

Dual Messenger son dönemlerde herkes tarafından araştırılıyor. Ancak bazı telefon kullanıcılarının da bu uygulamadan haberi yok. Onlar da bir telefonda iki WhatsApp nasıl kullanılır şeklinde araştırmalar yapıyorlar. Ancak bunun için öneriken uygulamaları artık bir kenara atma zamanı geldi. Çünkü hiç bir ek uygulama kullanmanıza gerek kalmadan aynı telefonda iki WhatsApp açabilirsiniz.

Dual Messenger Nasıl Kullanılır

Dual Messenger

Hatta aynı telefonda iki Messenger, Skype… bile kullanabilirsiniz. Pekiama nasıl? Bir WhatsApp sadece bir telefon numarası için kullanılıyor. O numaraya ait kişiler mesaj gönderebiliyor. Ve sadece o numara için edilen sohbetler görüntüleniyor. Ancak Dual Messenger ile bir WhatsApp kopyası daha oluşturabiliyorsunuz.

Dual Messenger Nedir?

Dual Messenger nedir? Tek bir telefonda iki farklı WhatsApp, iki farklı Skype, iki farklı Messenger… ya da diğer kullandığınız mesajlaşma uygulamalarını açabilmenize yarayan bir uygulama olarak tanımlanabilir. Ancak bu uygulamayı telefonunuza siz indirmezsiniz. İşletim sisteminizin aldığı güncelleme ile uygulama, telefonunuzun ayarlar kısmına yerleştirilir.

Dual Messenger Nerede?

Dual Messenger nerede? Dual Messenger’i telefonunuzun Ayarlar menüsü altında yer alan Gelişmiş Ayarlar sekmesinde bulabilirsiniz. Kullanımının kolay olması dolayısı ile zaten sizi yönlendirecektir. Bu ayarı sadece telefonunuzda ikinci bir aynı mesajlaşma uygulamasını çalıştırmak istediğinizde kullanabilirsiniz.

Dual Messenger Nasıl Kullanılır

Dual Messenger Nerede

Var sayalım ki telefonunuzda Telegram uygulaması yüklü değil. Dual Messenger’e gerek duymadan Play Store üzerinden Telegram’ı telefonunuza yükleyebilir ve sonrasında numaranız için kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak ikinci numaranız için de Telegram kullanmak istediğinizde Dual Messenger’de Telegram’ın aktif olduğunu görebilirsiniz.

Dual Messenger Nasıl Kullanılır?

Dual Messenger nasıl kullanılır? Maddeler halinde anlatalım…

• Telefonunuzun Ayarlar menüsünü açın.
• Gelişmiş Özellikler sekmesine dokunun
• Dual Messenger sekmesine dokunun.
• Karşınıza çıkan listede hangi uygulamanın ikincisini açmak istiyorsanız onun anahtarını açın.
• Ardından uygulamayı yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Burada Yükle’ye dokunun.

Dual Messenger Nerede

Dual Messenger Nasıl Kullanılır

Telefonunuzun menüsünü kontrol ederseniz, en sonda birWhatsAppya da seçtiğiniz uygulamadan daha bulunduğunu görebileceksiniz. WhatsApp ise açtığınızda karşınıza boş olarak çıkacaktır. Kullanmak istediğiniz numarayı doğrulayabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dual Messenger kullanmak bu kadar kolaydır ve üst seviyebir bilgi gereksinimine ihtiyacınız yok. Ancak bazı telefonlar artık güncelleme almadıkları için bu özelliği kullanamayabilirler.

Klavx.Com içerisinde WhatsApp yedeği nasıl alınır gibi WhatsApp ile ilgili farklı konularda da bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.