Advanced SystemCare 11 Ne İşe Yarar?

Hepimiz bilgisayarlarımızı ilk aldığımızda, tabiri caizse onun canavar gibi olduğunu söylüyorduk. Ancak şimdi bazılarımızın bilgisayarı hala canavar gibi; ama bazılarımızınki, bilgisayarcıların tabiri ile şişmiş durumda. Genellikle bu sorunun giderilmesi için format atmanın gerekli olduğunu söyleyebilirler. Ancak format atmak yarım saat, sonrasında bilgisayarın ayarlarını yapmak ve eski haline getirmek ise ömür törpüsü… İşte bu nedenle bilgisayar bakımı yapmalıyız. Önemli soru da bilgisayar bakımı nasıl yapılır? Tabi bilgisayar bakımı yapmanın farklı bir kaç yolu var. Ancak biz size, bunu yapabileceğiniz bir programdan, Advanced SystemCare 11’den söz edeceğiz. Advanced SystemCare 11’i çok fazla bilgi sahibi olmayan herhangi biri de kullanabilir. Bilgisayar bakımınızı rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Advanced SystemCare 11 indirmek. İsterseniz detayları ile gözden geçirip Advanced SystemCare 11’i tanımaya başlayalım:

Bilgisayar Bakımı Nasıl Yapılır?

Bilgisayar bakımında ilk önemli detay bir antivirüs kullanmanızın gerekliliğidir. Bu sayede zararlı yazılımlara ve virüslere karşı bilgisayarınızı korumaya almış olursunuz. Bunun yanında, kullanmadığınız programları bilgisayarınızdan kaldırmanız ve silmeniz gerekir. Ayrıca disk temizliği yaparsınız, diskteki boşlukları birleştirirsiniz ki bilgisayarınız daha yüksek performans ile çalışsın…. Ya da Advanced SystemCare 11 kullanırsınız.

Advanced SystemCare 11 bilgisayarınızın sürekli, ilk aldığınız günkü kadar sağlıklı olmasını sağlar. Sistem üzerinde gerçekleşen tüm değişimlerin bilgisini size aktarır. Bilgisayarınızın performansını üst seviyede tutar. Gereksiz dosyaları silerek bilgisayarınızda yer işgaline neden olmalarını önler. Oluşabilecek problemleri onarır… Kısacası Advanced SystemCare 11, bilgisayar bakımına dair gerekli tüm adımları sizin adınıza yerine getirir.

Peki bilgisayar bakımı yapmaktan başka bir görevi yok mudur Advanced SystemCare 11’in? Söz konusu programın, sisteminizi başarılı bir şekilde optimize ederek, performansı üst seviyeye çıkartma işlevini yerine getirdiğini de belirtmeden geçmemeliyiz. Programı ücretsiz deneyebilirsiniz.

Advanced SystemCare 11 Ne İşe Yarar?

■ Başlangıcı Eniyile: Bilgisayarınız yavaş açılıyorsa bu özelliği devreye alabilirsiniz. Her bilgisayar başlarken, işletim sistemi ile birlikte bazı programlar da açılır. Advanced SystemCare 11 bu programların ayarlarını düzenleyerek, bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını sağlar.

■ Gizliliği Süpür: Eğer bilgisayarınızı bir kaç kişi kullanıyorsanız, ya da biri tarafından takip edildiğinizi hissediyorsanız, internet üzerinde dolaşmak sizin için işkence halini alabilir. Ancak, Geçmişi Süpür özelliğini kullanarak Advanced SystemCare 11 ile ziyaret ettiğiniz tüm internet sitelerini ve bu sitelere ait geçmiş bilgilerini silebilirsiniz.

■ Çöp Dosya Temizle: Bilgisayarınızın geç açılıp geç kapanmasına neden olan bir diğer şey de çöp dosyalardır. Söz konusu bu dosyalar aynı zamanda sabit diskinizde de gereksiz alan harcarlar. Ancak Advanced SystemCare 11 bu dosyaların tespitini yapar ve silerek, size hem alan kazandırır, hem de bilgisayarınızı hızlandırır.

■ Kısayolları Düzelt: Geçersiz tüm kısayolları bulup düzeltir.

■ Kayıt Defteri Temizle: Kayıt defterini temizleyerek düzenlemelerde bulunan Advanced SystemCare 11, bu sayede bilgisayarınızın daha verimli çalışmasını olanaklı hale getirir.

■ Casus Yazılım Kaldır: Sisteminize yerleşmiş olan kötü amaçlı yazılımları bulur ve kaldırır.

■ İnterneti Hızlandır: İlk olarak internet bağlantı hızınızı test eder. Sonra da, varsa yapılabilecek optimizasyon ayarları ile verimliliğinizi yükseltir.

■ Sistemi Eniyile: Sisteminizi yapılandırır, onarır ve üst seviye performans elde edebilmenizi sağlayacak duruma getirir.

■ Kayıt Defteri Birleştir: Kayıt defterini sıkıştırıp verimliliğini arttırarak sisteminizi hızlandırır.

■ Güvenliği Sağlamlaştır: Bilgisayarınızın sisteminde bulunan güvenlik ayarlarını en iyi hale getirerek, sizi korsanlara karşı koruma altına alır.

■ Savunma Açığı Düzelt: Windows’ta bulunan savunma açıklarını tarayarak, gerekli düzeltmeleri yapar.

■ Disk Eniyile: Sabit diskinizin ayarlarını optimize ederek, en iyi performans ile daha hızlı çalışmasını olanaklı hale getirir.

■ Turbo Hızlandır: Bu özellik bilgisayarınızda varsa, genellikle kapalı durumdadır. Ancak sizin bilgisayarınızı özellikle hızlandırmak istediğiniz oyunlar oynadığınız zamanlarda ya da çizim yaparken açılabilir. Bazı programları pasif hale getirir, servisleri kapatır. RAM’i olabildiğince boşaltıp, sisteminizin hızını arttırır.

■ Donanım İvmele: Bilgisayarınızda bulunan bazı donanım araçları, örneğin ekran kartınızın güncel olmaması durumunda bilgisayarınız yavaşlayabilir. Ancak Advanced SystemCare 11 size güncel olmayan sürücüleri gösterir ve güncellemenizde yardımcı olur.

■ Derin Eniyile: Bilgisayarınızda bulunan ögeler en iyi hale getirilerek performansın arttırılması sağlanır.

■ Yüz Kimliği: Bilgisayarınızı yüz tanımaya uyumlu hale getirir ve izinsiz erişimleri engeller.

■ Gezinti Koruma Ve Reklam Kaldırma: İnternette daha güvenli dolaşmanız adına, tarayıcınızı çeşitli tehditlere karşı koruma altına alır.

■ Tarayıcı İzleme – Karşıtı Koruma: Birilerinin sizi izlemesini önlemeye yönelik olarak, siz tarayıcınızı kapattığınızda, yaptığınız tüm işlemler silinir.

■ Giriş Sayfası Koruma: Kötü amaçlı giriş sayfalarını bulur size bildirir ve sizi onlardan korur.

■ Gerçek Zamanlı Koruma: Sizi casus yazılımlara karşı koruma altına alır.

■ DNS Koruma: DNS yapılandırmasına zararlı yazılımların müdahalede bulunmasını engeller.

İnsan merak ediyor: Bizim yerimize de çalışıyor mu? Kim bilir belki de… Advanced SystemCare 11’in Alet Çantası bölümünde, işinize yarayabilecek farklı yazılımları da bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.