App Store Para İadesi Alma

App Store, Apple’nin uygulama mağazası olup, burada ücretsiz olan uygulamalarla birlikte, pek çok ücretli uygulama da bulunuyor. Ve bizler, bazen çocuklarımızın yanlışlıkla satın aldıkları uygulamaların mağduriyetini yaşıyoruz; bazen de kendi aldığımız uygulamaları beğenmeyebiliyoruz. Ve bunu bilen App Store para iadesi uygulamasını bir kaç yıl öncesinden bu yana gerçekleştiriyor. App Store para iadesi almaya gereksinim duyarsanız, sizlere ilerleyen bölümlerde, Apple Store para iadesi nasıl alınır sorusunun yanıtlarını adım adım vereceğiz.

App Store Para İadesi Alma

■ Apple Store para iadesi nasıl alınır sorusunun yanıtı için ilk olarak Apple Sorun Bildir sayfasına ulaşın.

■ App Store para iadesi almak için, uygulamayı satın almış olduğunuz Apple kimliğiniz ile Apple Sorun Bildir sayfasına girişinizi gerçekleştirin.

■ Şimdi karşınıza, son 60 gün içerisinde satın almış olduğunuz uygulama, film, müzik, oyun… listesi çıkacak. Siz bunlar arasından, App Store para iadesi almak istediğiniz ürüne ait Sorun Bildir butonuna tıklayın.

■ Burada karşınıza Sorun Seç sayfası gelecek. Neden App Store para iadesi istediğinizi, bu kısımdan seçerek, yolunuza devam edebileceksiniz.

■ Şimdi, Bu Sorunu Açıklayın adımına sıra geldi. Bu adımda, App Store para iadesi alma hakkında açıklama yazmanız gerekecek, ama bunu İngilizce yazacaksınız. Peki İngilizce bilmiyorsanız ne olacak? I didn’t want to buy this application. I want refund. Bu cümleyi yazarak, yapmış olduğunuz alışverişin iadesini talep ettiğinizi belirtebilirsiniz.

■ Şimdi, 10 gün içerisinde, Apple tarafından, ödemenizi hangi kredi kartı ile yaptıysanız, App Store para iadesi kartınıza gönderiliyor. Bu aşamanın sonrasında uygulamanın güncellemelerini indiremiyor ve yükleyemiyorsunuz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.