WhatsApp Mavi Tık Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp, belki de hepimizin en sık kullandığı mobil mesajlaşma uygulaması. Bu nedenle hepimiz de bu uygulama ile ilgili sürekli bir araştırma içerisindeyiz. Özellikle küs olduğumuz bir kişiye, barışma ya da farklı herhangi bir nedenle bir mesaj attığımızda, bizim gönderdiğimiz mesajı o kişinin görüp görmediğini anlamak için WhatsApp mavi tıkın olup olmadığına bakıyoruz. Tabi aynı şey bizim için de geçerli. WhatsApp mavi tık açıksa onlar da bizim mesajları okuyup okumadığımızı takip edebiliyorlar. Peki WhatsApp mavi tık kapatma işlemi nasıl yapılıyor? Diyelim ki karşımızdaki kişi bunu yaptı, WhatsApp mavi tık hilesi nedir? Ne işe yarar? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını ilerleyen bölümlerde görebileceksiniz.

WhatsApp Mavi Tık Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp mavi tık kapatma Android cihazlarda şu şekilde yapılıyor:

■ Telefonunuzdan WhatsApp’ı açıp, sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın.
■ Ayarlar’a dokunun.
■ Hesap’a dokunun.
■ Gizlilik yolunu izleyin.
■ Burada en altta bulunan Okundu Bilgisi’nin yanındaki klik işaretini kaldırın.

İşte yapmanız gereken işlem bu kadar basit. Ama siz WhatsApp kapatmayı gerçekleştirirseniz, siz de diğer arkadaşlarınızın, gönderdiklerinizi okuyup okuyamadıklarını göremeyeceksiniz. Kapatma işlemini gerçekleştirirken bu detayı göz ardı etmeyin.

Peki diyelim ki arkadaşınız WhatsApp mavi tık kapatmayı yapmış; ve siz WhatsApp mavi tık olmuyor diyorsunuz. Tam da bu noktada WhatsApp mavi tık hilesi devreye giriyor. Hemen onun da ne olduğundan söz edelim.

WhatsApp Mavi Tık Hilesi

Eğer bir kişi WhatsApp mavi tık kapatma işlemini gerçekleştirmiş ise onun, gönderdiğiniz mesajı okuduğu ya da videoyu izlediği ile ilgili bilgi sahibi olamazsınız. Ama eğer ona bir saniye dahi olsa ses kaydedip atarsanız ve o da bu sesi dinlerse, WhatsApp mavi tık yine de aktif hale gelir.

Demek istediğimiz şu ki: Bir kişi, attığınız sesli mesajı dinlerse, bunun bilgisi size görünür. Bu nedenle, attığınız tüm mesajların sonuna, kısacık bir ses kaydı ekleyebilir ve karşıdaki kişinin mesajlarınızı okuyup okumadığını anlayabilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.