Apple iPhone SE Özellikleri

En çok satılan telefonlar listesi 2018‘i sizlerle paylaşmaya devam ederken, iPhone ailesinin fiyatı uygun ikinci modeli olan Apple iPhone SE’den söz edeceğiz. Dahili depolama alanı 32 GB olan Apple iPhone SE’ye Türkiye’de, ortalama 1.900 TL fiyat etiketi ile ulaşabiliyorsunuz. Apple iPhone SE özelliklerinden sizlere söz edeceğiz; ancak bu cihazın en çok satılan telefonlar listesinde yer almasının temel nedeni özellikleri değil, markası ve uygun fiyatı. Marka tutkunlarına göre, iPhone kullanmak bir ayrıcalık olabilir. Fiyatı uygunsa değerlendirmek gerekir… O halde Apple iPhone SE özelliklerini gözden geçirelim.

Apple iPhone SE Özellikleri

2016 Mart ayında piyasaya sunulan Apple iPhone SE’nin inceliği 7.6 milimetre, ağırlığı ise 113 gram. Alüminyum gövdesi bulunan cihazın ön tarafı cam. 4 inç IPS LCD ekranı bulunan cihazın ekran çözünürlüğü 640 x 1136 piksel. Ekran oranı ise 16:9 Ekranın arkadan aydınlatmalı olduğunu da belirtelim. Bu ekran özelliklerine baktığımızda, cihazın ekranının küçük, ekran çözünürlüğünün az olduğunu düşünebilirsiniz; ama bu iPhone’de zaten alışkın olduğumuz bir durum. Renk desteği oldukça başarılı.

İçerisinde iOS 9.3.2 işletim sistemi yüklü olarak geliyor. Ancak siz güncellemesini yaparak iOS 11.2’ye yükseltebiliyorsunuz. En çok satılan telefonlar listesi 2018’de yer alan Apple iPhone SE içerisinde Apple A9 çift çekirdekli 1.84 GHz işlemci yer alıyor. Bu işlemcinin düşük özelliklerde olduğunu belirtmeden geçmeyelim. PowerVR GT7600 altı çekirdekli grafik işlemci de cihaz içerisinde yer alıyor.

En çok satılan telefonlar listesinde 32 GB dahili depolama alanına sahip olan model yer alıyor olsa da, Apple iPhone SE özellikleri arasında yer alan dört farklı dahili depolama alanı bulunuyor, 16, 32, 64, 128 GB… MicroSD kart kullanarak hafızayı genişletebilme seçeneğiniz bulunmuyor. Cihaz içerisinde 2 GB RAM bulunuyor.

Kameralara gelince, f/2.2 diyafram açıklığına sahip, çift LED tonlu çift flaş destekli ve faz tespit otofokus özelliğine sahip dahili kameranın çözünürlüğü 12 MegaPiksel. Bu kamera ile 2160 piksele kadar, farklı çözünürlüklerde videolar kaydedebilmeniz mümkün. Önde ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip 1.2 MegaPiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Bu kamera 720 piksel kalitesinde videolar kaydedebiliyor.

En çok satılan telefonlar listesi 2018’de yer alan Apple iPhone SE özellikleri arasında bulunan ve aktarmak istediğimz son detay cihazın düşük kapasiteli pili. Bu pil değiştirilemiyor. 1.624 mAh gücünde. Yanınızda PowerBank taşımak zorundasınız…

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.