Nokia 8 Sirocco Özellikleri

Nokia, MWC 2018’de akıllı telefonlarını tanıtmaya devam ediyor ve bu telefonlar kısa zaman sonra piyasada olacak. Onlardan bir tanesi de Nokia 8 Sirocco… Sizlere ilerleyen bölümlerde hem Nokia 8 Sirocco özelliklerinden söz ederek kısaca bir Nokia 8 Sirocco incelemesi gerçekleştireceğiz; hem de Nokia 8 Sirocco ne zaman çıkacak sorusunun yanıtları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız.

Nokia 8 Sirocco Özellikleri

7.5 milimetre inceliği bulunan Nokia 8 Sirocco’nun paslanmaz çelikten çerçevesi bulunurken, Gorilla Glass 5 teknolojisi ile hazırlanmış cam da cihazın ön ve arkasını oluşturmakta. Cihaz IP67 sertifikasına sahip. 1 metreye kadar suya yarım saat dayanıklılığı bulunuyor.

5.5 inç P-OLED ekrana sahip olan Nokia 8 Sirocco özellikleri arasında 16:9 ekran oranı ve 1440 x 2560 piksel ekran çözünürlüğü yer alıyor. Bu değerlerde bir ekran oldukça iyi. Ancak P-OLED ekran oldukça yabancı olduğumuz bir ekran. İçerisinde Android 8.0 işletim sistemi yüklü olarak gelecek olan Nokia 8 Sirocco oldukça güncel bir işletim sistemine sahip.

Sekiz çekirdekli SnapDragon 835 işlemciye sahip olan Nokia 8 Sirocco incelemesinde, dört çekirdeğin 2.5 GHz, diğer dört çekirdeğin de 1.8 GHz hızında çalıştığını görüyoruz. Adreno 540 cihazın grafik işlemcisi olarak karşımıza çıkıyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip Nokia 8 Sirocco’nun hafızası MicroSD kart kullanılarak 256 GB daha arttırılabiliyor.

Nokia 8 Sirocco özellikleri arasında yer alan dahili kameraya baktığımızda 12 MegaPiksel çözünürlüğünde iki kamera ile karşılaşıyoruz. Bunlardan bir tanesi f/1.75; diğeri ise f/2.6 diyafram açıklığına sahip. Çift pikselli faz algılama otofokus, 2x optik zoom, çift LED çift tonlu flaş desteği bulunan dahili kamera ile 2160 piksel ve 1080 piksel kalitesinde video kayıtları gerçekleştirilebiliyor.

f/2.0 diyafram açıklığına sahip ön kameranın çözünürlüğü ise 5 MegaPiksel. Bu kamera ile 1080 piksel kalitesinde video kayıtları yapılabiliyor. Değiştirilebilir olmayan 3.260 mAh gücünde pil ile gelen Nokia 8 Sirocco için renk alternatifi siyah.

Nokia 8 Sirocco fiyatının ortalama 750€ olacağı tahmin ediliyor. bu değer ülkemiz için, vergiler dahil, ortalama 3.500 TL olacaktır. Cihaz eğer ülkemize gelecek olursa, her ne kadar çok başarılı özellikleri bulunsa da satış grafiğinin çok yüksek olacağını düşünmüyoruz.

Peki Nokia 8 Sirocco ne zaman çıkacak derseniz, cihazın Nisan 2018 gibi satışa çıkması bekleniyor.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.