Samsung Galaxy A8 2018 Nasıl?

Samsung geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy A8 2018 ve Samsung Galaxy A8 Plus 2018 modellerinin tanıtımlarını gerçekleştirdi; sonrasında da zaten cihazların çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili bilgileri sizlerle sitemiz üzerinden paylaştık. Samsung Galaxy A8 2018 özelliklerini öğrendik. Peki Samsung Galaxy A8 2018 incelemesini gözden geçirmeye ve Samsung Galaxy A8 2018 nasıl sorusunun yanıtlarını almaya ne dersiniz?

Samsung Galaxy A8 2018 Nasıl?

Aslında Samsung Galaxy A8 2018 incelemesine baktığımızda, cihazın pek çok yenilik ile geldiğini görebiliyoruz. Şöyle ki, Gear VR desteği sunan Samsung Galaxy A8 2018, Galaxy A serisi içerisinde bir ilk olmanın gururunu yaşıyor. Bununla birlikte, yonga seti olarak 2 + 6 çekirdek yapılandırmasını kullanıyor ki bu da Samsung Galaxy A8 2018 özellikleri arasında farklı bir işlemciyi gündeme getiriyor. Cihazın ekran oranlarına baktığımızda 18.5:9 gibi bir değerle karşılaşıyoruz ki bu da günün trendlerinden oldukça iyi bir değer olarak belirtilebilir.

Çift ön kamera ile gelen cihazda, alışılmışın dışında bir şey yaşamış olduk; çünkü genellikle çift kameraların arkada, dahili olarak karşımıza çıktığına şahit oluyoruz. Arkada ise orta kısıma parmak izi sensörü taşınmış durumda. Bildiğimiz gibi eski Galaxy A serisi modellerde burada parmak izi sensörü bulunmuyordu.

Samsung Galaxy A8 2018 nasıl sorusunun yanıtlarını vermeye ve Samsung Galaxy A8 2018 incelemesini gerçekleştirmeye devam ederken, Samsung Pay desteği olan ülkeler için cihazın bu desteği sunduğunu belirtelim. Ayrıca, su ve toz geçirmeme özelliğini destekleyen IP68 teknolojisi cihazda yer almakta.

Cihazın ön ve arkası cam; çerçevesi ise alüminyum. Ekran sürekli açık kalma özelliğine sahip. Önde bulunan iki kamera ile sabit odağı seçebilmek mümkün ve bu sayede portre modu aktif edilebilmekte. Hem arka; hem de ön kamera ile çekilebilen videoların çözünürlüğü 1080 Full HD.

Cihazın 3.000 mAh gücündeki pili çıkartılabilir nitelikte değil, ama bu pil hızlı şarj olma özelliğine sahip. Kısacası, Samsung Galaxy A8 2018 özellikleri gerçekten oldukça iyi ve günümüzü yakalamış durumda. Ama, eleştirilen bir nokta var ki o da, Android 7.1.1 işletim sisteminin cihaz tarafından kullanılıyor olması. Oysa ki Android 8 uzun zamandır var. Ancak bununla ilgili tahminler de yok değil: Samsung Galaxy S8 hala Android 8 güncellemesini almamış iken, Samsung Galaxy A8 2018’in S serisini yenmesine pek de mantıklı gözle bakılmıyor.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.