Android Uygulama Güncelleme Engelleme

Android uygulama güncellemeleri aslında, cihazımızın, hatta kişisel bilgilerimizin güvenliği için gereklidir. Android uygulama güncellemeleri ile, uygulama geliştiriciler, kullanmakta olduğumuz uygulamalara yeni özellikler ekler, var olan hataları giderirler. Ancak bazı Android uygulama güncellemeleri de beraberinde sorunları getirir. Örneğin yakın zaman önce yapılan Skype güncellemesi ile yazdığımız mesajların karşı tarafa aktarılmaması durumu söz konusu olmaya başlamıştı. Bu gibi durumlarda Android uygulama güncelleme kapatmaya gereksinim duyabiliyoruz. Android uygulama güncelleme engelleme işlemini yapmak çok da mantıklı değil, en azından güvenliğimiz açısından, ama yine de bunu yapmamız gereken zamanlar oluyor. Ve sizlere, Android uygulama güncelleme kapatmayı ilerleyen bölümlerde, bu gibi durumlar için adım adım anlatacağız.

Android Uygulama Güncelleme Engelleme

■ Android uygulama güncellemelerini almak istemiyorsanız, ilk olarak Google Play Store girin ve güncellenmesini kapatmak istediğiniz uygulamayı bulun. Bunun en pratik yolu, arama kısmına, güncellenmesini istemediğiniz uygulamanın adını yazmaktır. Ya da, Güncellenen Son Uygulamalar sayfasına giderek de aramış olduğunuz uygulamayı bulabilirsiniz.

■ Bulduğunuz uygulamanın üzerine tıklayarak sayfasına ulaşın. Burada en üstte bir Arama butonu, onun yanında da üst üste üç nokta simgesi bulunuyor. Bu üç noktaya tıklayın.

■ Android uygulama güncelleme kapatma işlemi için, burada bulunan, Otomatik Güncellemeyi Aç butonunun yanında bulunan işareti kaldırın.

Android uygulama güncellemeleri her zaman hata vermez, zaten bu hatalar da kısa zaman içerisinde düzeltilir. Bu nedenle aynı yerden, otomatik güncellemeyi aç seçeneğini işaretleyerek yeniden uygulama güncellemelerini almaya başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.