Telefonun Pil Ömrü Nasıl Ölçülür?

Pek çoğumuz telefonun pil ömrü hakkında bilgi sahibi değiliz. Bununla birlikte, telefonun pil ömrünün nasıl korunacağını da bilmiyoruz. Dolayısı ile şarjın, telefonu ilk aldığımız zamanki kadar uzun süre idare etmesini sağlayamıyoruz. Sizlere telefonun pil ömrü nasıl ölçülür sorusunun yanıtı için AccuBattery isimli uygulamadan söz edeceğiz. Android kullanıcılar için geliştirilen ve Google Play Store üzerinden indirilebilen AccuBattery, telefonun pil ömrünü uzatmak için onu %80 şarj etmeniz önerisinde bulunuyor.

Telefonun Pil Ömrü Nasıl Ölçülür?

Google Play Store’den AccuBattery indirmeniz gerekiyor. Sonrasında, bu ücretsiz uygulamayı kurduğunuzda karşınıza, telefonun pil ömrü ile ilgili bazı bilgiler çıkıyor. Net sonuçları elde edebilmek için uygulamayı en az iki gün, telefonu her zamanki gibi kullanarak telefonunuzda bulundurmanız gerekiyor. Daha net bir sonuç için ise bir kaç ay, içerisinde AccuBattery yüklü olan telefonunuzu her zamanki gibi kullanmanız gerekiyor.

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, telefonun pil ömrünü uzatmak için ‘in önerisi, telefonunuzu %80 oranında şarj etmeniz ve sonrasında fişten çekmeniz yönünde. Bunun için telefon şarjdayken, gözünüzün sürekli onda olmasına da gerek yok. Kaydırma çubuğunu aşağıya doğru çekerek, uygulamanın alarmını kurabilir ve pil %80 oranında dolduğunda alarmın çalarak size bilgi vermesini isteyebilirsiniz. Alarmı sadece %80’e değil, daha farklı bir rakama da ayarlayabilirsiniz elbette.

Pilinizin ne kadar dayanacağını görmek için Discharging sekmesine tıklamanız gerekiyor.
Charging sekmesine tıklarsanız, telefonunuzun ne kadar hızlı şarj olduğunu görebiliyorsunuz. Health sekmesinden ise telefonun pil ömrünü, pilin sıfır hali ile karşılaştırılması gibi detayları görebiliyorsunuz. Kısacası, AccuBattery size, telefonun pil ömrü ile ilgili pek çok bilgi veriyor.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.