Hennessey Venom F5 Teknik Özellikleri

MWC 2018’de, 2018 yılında çıkacak akıllı telefonlar başta olmak üzere pek çok teknolojik ürünün tanıtımı yapıldı. Şimdi ise Cenevre Otomobil Fuarı 2018’e çevrilen gözler, 2018 yılında çıkacak olan otomobilleri merakla bekliyor. Cenevre Otomobil Fuarı 2018’de sergilenecek otomobillerden biri de hız canavarı Hennessey Venom F5 olacak. Sizlere Hennessey Venom F5 teknik özelliklerinden kısaca söz etmek istiyoruz.

Hennessey Venom F5 fiyatı 1.6 milyar dolar gibi dudak uçuklatan bir rakam olacak. Ve araçtan sadece 24 tane üretilecek. Bu 24 aracın 10 tanesi şimdiden satılmış durumda.

Hennessey Venom F5 Teknik Özellikleri

Çift Turbo Şarjlı V8 motordan gücünü alan aracın gelişmiş aerodinamik ve hafif bir yapısı bulunuyor. Hennessey Venom F5 teknik özellikleri arasında yer alan motor, 1600 beygir güç üretimi gerçekleştiriyor. Araç üreticilerinin iddialı açıklaması, motorun gücünü bizlere daha net ifade ediyor: Araç ile şimdiye kadar görülmeyen bir hızın elde edileceği ifade ediliyor. Bu şu demek: Hennessey Venom F5 ile saatte 483 kilometreden fazla yol alınabilecek.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018’in Hennessey Venom F5’i görmek için merakla bekleyenlere, aracın ağırlığının 1300 kilogram olduğunu ve motorun 7 litre hacminin bulunduğunu da belirtelim.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.