Telefona Emoji Nasıl Yüklenir?

Skype, WhatsApp ya da Facebook Messenger üzerinden arkadaşlarımızla mesajlaşırken, bazen arkadaşlarımızın bize gönderdiği emojileri göremez, yerlerinde içi boş kutucuklar görürüz. Bu durumda rahatlıkla, “telefonum emoji desteklemiyor”, “telefonum emojileri göstermiyor” diyebiliriz. Bu gibi cümleler kuruyorsak, telefona emoji nasıl yüklenir sorusunun yanıtları bizim için çok da geçerli değildir; bazı hileli yöntemlerden yardım almazsak tabi ki… Ancak, arkadaşlarımızın gönderdiği emojileri telefonumuzda görüyor; ama aynı emojileri biz kullanmak istediğimizde bulamıyorsak, bu durumda telefona emoji yüklemek daha kolay hale gelecektir.

iOS kullanıcılarının, emojiler konusunda şanslı olduklarını düşünebiliriz. Çünkü her iOS güncellemesinde Apple emojileri de güncellemektedir. Ancak eğer ki Android kullanıyorsak, telefonum emoji desteklemiyor; ya da telefonum emojileri göstermiyor gibi sorunlarımız da yoksa, bu durumda kendi emojilerimizi kendimizin yüklemesi gerekecektir. Peki ama nasıl?

Peki diyelim ki Android 4.4; ya da daha düşük bir işletim sistemi kullanıyorsunuz. Bu durumda, telefonunuzun klavyesinde emojiler bulunmayabilir; ya da eksik olabilir. Hatta telefonunuz emojileri desteklemeyebilir. Ancak Android 4.4 ve üzeri işletim sistemi yüklü olan telefonlar emojileri zaten destekliyordur. Biz sizin yine de işletim sistemi sürümünüzü bilmediğinizi var sayalım ve emojilerin desteklenip desteklenmediğini ne şekilde görebileceğinizi anlatalım… Diyelim ki arkadaşınız size emoji göndermedi; ya da gönderdi ama o anda sohbet derin olduğu için siz durumun farkına varmadınız.

Telefonunuzun emojileri destekleyip desteklemediğini görmek için, telefonunuzdan Google’e girin ve arama kısmına “emoji” yazın. Karşınıza çıkan sonuçlar içerisinde yer alan emojilerin hiç birini göremiyor, yerlerinde, içi boş kutucuklar buluyorsanız, telefonum emoji desteklemiyor diyebilirsiniz. Ancak eğer emojileri görüyor, ama onları klavye üzerinde bulamıyorsanız, telefonunuz emoji destekliyordur; ancak emojilerin yüklenmesi gerekiyordur.

Telefona Emoji Nasıl Yüklenir?

Yapabileceğiniz en kolay işlemlerden ilki, Google Play Store; yani Google’nin uygulama mağazasına girmek ve buradan bir klavye uygulaması bulup telefonunuza yüklemektir. Sonrasında telefonunuzun Ayarlar menüsüne giderek, var sayılan klavyeyi, yüklemiş olduğunuz klavye uygulaması ile değiştirebilirsiniz.

Eğer Android telefonunuz Samsung ise klavyede bulunan mikrofon simgesine uzun süre basılı tutup, gelen ekranda gülücüğe dokunarak, emojileri görebilirsiniz. Ama bazı Samsung’lar buna izin vermeyebilir ve sizin yine, Google Play Store üzerinden bir klavye yüklemeniz gerekebilir.

Peki diyelim ki varsayılan klavye olarak tercih etmiş olduğunuz, yeni yüklediğiniz klavyeyi, emojiler haricinde kullanmak istemiyorsunuz ve siz telefonunuzun klavyesine alışkınsınız… Bu durumda ne yapabilirsiniz? Yapmanız gereken şey oldukça basit: klavye ekranda iken telefonu yukarıdan aşağıya doğru indirin ve klavyeyi burada bulup, dokunarak, varsayılan klavyeyi değiştirin.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.