iPhone Rehberi Sime Kopyalama

Türkiye genelinde, fiyatları her ne kadar pahalı olarak düşünülse de iPhone kullanıcı sayısı oldukça fazladır. iPhone, içerisinde, güvenliği üst seviyede olan iOS işletim sistemi yüklü olarak gelmektedir. Açık kaynak kodlu Android‘i kullanmak her ne kadar kolaysa, iOS’u kullanmak bir o kadar zordur. iOS ile iPhone üzerinden işlem yapmak için, bilgisayarınıza iTunes yüklemeli ve işlemlerinizi iTunes aracılığı ile yapmalısınız. Ancak pek çok kişi bu işin yolunun uzun olduğunu düşünmekte ve bunu tercih etmemektedir. Peki sim rehberi iPhone aktarma, iPhone rehberi sime aktarma, iPhone rehberi sime kopyalama… gibi işlemleri nasıl yapabilirsiniz?

Sim Rehberi iPhone Aktarma

iPhone içerisinde var olan bir özellik, programsız bir şekilde sim rehberi iPhone aktarmanıza olanak tanımaktadır. İşlemi uygulamak da oldukça basittir. Herhangi bir uygulama ya da iTunes kullanmanıza gerek yoktur. Adım adım yapmanız gereken işlemler ise şu şekilde:

■ İlk olarak telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin.

■ Mail, Kişiler, Takvimler kısmına ulaşın.

■ Sim’deki Kişileri Aktar’a dokunun.

Bu aşamadan sonrasını telefonunuz kendi kendine halledecektir. Ardından siz, telefonunuzun rehberine girerek, istediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz:

iPhone Rehberi Sime Aktarma

iOS iPhone’a, iPhone rehberi sime kopyalama için bir özellik eklememiş olmakla birlikte, farklı uygulamalar kullanarak rehberinizi başka bir cihaza yedekleyebilirsiniz. Bu anlamda en sık kullanılan uygulamanın adı ise My Contacts Backup’tur. Sonrasında rehberinizi, yedeklemiş olduğunuz cihaz içerisinden sim kartınıza da aktarabilirsiniz.

■ İlk olarak My Contacts Backup uygulamasını telefonunuza yükleyip çalıştırın.

■ MCBackup Kişilerinize Erişmek İçin İzin İstiyor şeklindeki bildirimi onaylayın.

■ Uygulama içerisinde yer alan Yedekle butonuna dokunun.

■ Yedeklediğiniz kişileri nereye aktarmak istediğinizi belirleyin.

Bu aşamada isterseniz mail adresinizi vereceğiniz uygulama, kişilerinizi sizin mail adresinize gönderir ve internet üzerinden online olarak da kişilerinize her daim ulaşmanız olanaklı hale gelir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.