PUBG Virüsü Nasıl Bulaşır?

Zaman zaman bazı oyunlar ya da bazı web siteleri oldukça gündemde oluyor ve kötü amaçlı yazılımlar da bu oyunları ya da web siteleri hedeflerine alıyor. Bazen bankaların dahi o hedef topunun içerisine girdiğini biliyoruz. Son zamanların yeni zararlısı PUBG virüsü. PUBG oyununu oynuyorsanız, bu virüsün sizi de hedef alması içten bile değil. Peki PUBG virüsü nasıl bulaşır? PUBG virüsü nasıl silinir? Yanıtları ilerleyen bölümlerde bulabilirsiniz.

PUBG virüsünün bilgisayarınıza bulaştığını, dosyalarınızın kilitlenmesinden anlayabiliyorsunuz. Sonrasında ise ondan kurtulmak istediğiniz anda size bir şart sunuluyor: PUBG oyununu oynamak… Eğer bu şartı yerine getirirseniz PUBG virüsü nasıl silinir sorusunun yanıtlarını bulmuş oluyorsunuz, ama aslında o da virüsün bir parçası… Yani, oyunu oynamak çözüm değil.

PUBG Virüsü Nasıl Bulaşır?

Virüsün tespiti MalwareHunterTeam tarafından gerçekleştirilmiş durumda. Fotoğraf, video, müzik ve diğer tüm dosyalarınız PUBG virüsünün kendi sistemi ile şifreleniyor. Söz konusu bu şifrenin açılması için zararlı yazılımı üretenlerin sizden istediği, bir saat boyunca PUBG oynamak.

Bunun için karşınıza bir ekran açılıyor ve bu ekranda size: Dosyalarınızı açmak için yapmanız gereken tek şey bir saat PUBG oynamak şeklinde bir bilgi mesajı aktarılıyor. Bu yönergeyi izleyerek oyunu açtığınızda, ekranın alt kısmında, Restore Code alanı yer alıyor. Buraya geri yükleme şifresini girdiğiniz anda, dosyalarınıza yeniden erişim sağlayabiliyorsunuz.

Ancak şunu da belirtelim: PUBG nasıl silinir sorusunun yanıtı olan Restore butonunu görmek için bir saatlik zaman dilimini, oyunu oynayarak tamamlamak durumundasınız. Söz konusu zaman diliminde size sürekli olarak reklam gösterimleri yapılıyor ve kişiler, bu reklamları size izleterek, üzerinizden kazanç sağlıyor.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.