MACBOOK AIR MQD32TU/A CORE İ5 1.8GHZ-8GB-128GBSSD-13.3″-INT NOTEBOOK BILGISAYAR Özellikleri

En çok satılan laptoplar 2018 listesinden MACBOOK AIR MQD32TU/A CORE İ5 1.8GHZ-8GB-128GBSSD-13.3″-INT NOTEBOOK BILGISAYAR hakkında bilgileri bugün sizlerle paylaşmak ve MACBOOK AIR MQD32TU/A CORE İ5 1.8GHZ-8GB-128GBSSD-13.3″-INT NOTEBOOK BILGISAYAR özelliklerini anlatmak istedik. Bilgisayar alacaksanız ve uzun ömürlü kullanımı hedefliyorsanız, size MacBook önerilme ihtimali oldukça yüksektir. Ancak bu cihazların tamirleri ve desteklemiş olduğu programlar sizin açınızdan biraz sıkıntılı olabilir. Gelin cihazı birlikte gözden geçirelim.

MACBOOK AIR MQD32TU/A CORE İ5 1.8GHZ-8GB-128GBSSD-13.3″-INT NOTEBOOK BILGISAYAR Özellikleri

İntel Core İ5 1.8 GHz; Turbo ile 2.9 GHz’ye kadar yükselebilen frekans desteği ile gelen işlemcinin 3 MB ön belleği bulunuyor. Cihaz içerisinde 8 GB DDR3 RAM yer alıyor. Bu RAM, oyun bilgisayarı olarak kullanım için tam anlamı ile yeterli olmasa da, diğer pek çok amaç için yeterli büyüklüğe sahiptir.

13.3 inç ekran boyutu ile gelen MACBOOK AIR MQD32TU/A CORE İ5 1.8GHZ-8GB-128GBSSD-13.3″-INT NOTEBOOK BILGISAYAR, taşınması kolay olacak bir cihaz olup, ekran çözünürlüğü de 1440 x 900 piksel olarak belirtilmektedir. Bu çözünürlüğün de oyunlar için çok yeterli olmadığını belirtmeden geçmemeliyiz. Akıllı telefonlarda dahi bundan daha iyi bir ekran çözünürlüğü elde edebilirsiniz.

İçerisinde 128 GB SSD diskin bulunduğu, en çok satılan laptoplar 2018 listesinde yer alan bu cihazın, küçük bir hafızaya sahip olduğunu düşünebilirsiniz; ancak günümüzde çift depolama alanları çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve bu anlamda dahili depolama alanı için 128 GB yeterlidir. SSD hızlı olması, hafif olması ve uzun ömürlü olması dolayısı ile tercih sebebidir. İkinci depolama biriminizi 2 TB bir harddisk olarak belirleyebilir ve cihaz içerisine istediğiniz kadar veri yükleyebilirsiniz.

İntel@ HD Graphics 6000 ekran kartı chipsetinin kullanıldığı bu cihazın ekran kartının paylaşımlı olduğunu belirtelim. Paylaşımlı ekran kartları özellikle oyun bilgisayarlarında tercih edilmemektedir. Bununla birlikte, eğer gündelik kullanım için laptop alıyorsanız, düşünmenizde hiç bir sakınca da bulunmamaktadır. Ama eğer 4.000 TL verip bir laptop alacaksanız, ileriyi de düşünüp, belki daha iyi performans almak isteyebileceğinizi aklınızdan çıkartmamalısınız.

1.35 KG ağırlık ile çok kolay taşınabilirlik sağlayan MACBOOK AIR MQD32TU/A CORE İ5 1.8GHZ-8GB-128GBSSD-13.3″-INT NOTEBOOK BILGISAYAR, günümüz mobil kullanıcıları için ağırlık bakımından benzeri nadir bulunur bir nimet niteliğindedir. Klavyesi aydınlatmalı olmakla birlikte, optik sürücü bulunmamaktadır. İşletim sistemi olarak Mac OS Sierra kullanılmıştır. Cihazın rengi gümüştür.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.