Eski Oyunların Remastered Sürümleri

Oyunlarda remastered, eski oyunların, güçlü donanımlara göre güncellenmesi anlamında kullanılıyor. İnternetin yaygın olmadığı zamanlarda çok sık oyun oynadığımız bir gerçek. Şimdi internet ortamında yapacak şeylerin sayısı artmış durumda. Ama yine de oyun için, bazılarımızın hep ayıracak zamanı var… Sizlere ilerleyen bölümlerde, eski oyunların remastered sürümlerinden söz edeceğiz. Bilgisayarınız, grafik kartınız güçlü ise ve oyun oynamaya zamanınız da varsa, bu oyunlarla biraz geçmişe gitmeye değer.

Eski Oyunların Remastered Sürümleri

■ Grim Fandango Remastered: Dört bölümlük bir macera oyunu olan Grim Fandango, hikayesi ile ve bulmacaları ile ilginizi çekecek. Manuel “Manny” Calavera, oyun içerisinde yönetmeniz gereken karakter. Eğer eski oyunlara meraklı iseniz Grim Fandango’yu muhtemelen duymuşsunuzdur. Ama duymadıysanız da remastered sürümler içerisinde Grim Fandango Remastered’i denerseniz pişman olmayacaksınız. iOS, Android, PlayStation ve PC üzerinden oyunu oynayabilmeniz mümkün.

■ Dark Souls Remastered: Eğer vasat bir oyuncu iseniz, Dark Souls, size zor gelebilir ve bu noktada kendinizi cezalandırılmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak engebeli arazide, ve karanlık atmosferde oynanan oyun, aslında bu özellikleri ile size cazip gelecektir. Xbox One ve PlayStation 4, Dark Souls Remastered’i oynayabileceğiniz platformlar arasında yer alıyor.

■ The Last of Us Remastered: Eski oyunların remastered sürümleri arasında yer alan The Last of Us Remastered ile oyunun eski sürümüne göre, hem arazi, hem de oyun dokuları geliştirilmiş durumda. Bununla birlikte, oyunun hem hikayesi; hem de oynanışının güzel olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Oyun 60 FPS’ye yükseltilmiş durumda ve oyunlarda remastered bu şekilde amacına ulaşıyor; The Last of Us Remastered’i daha rahat ve akıcı şekilde oynayabiliyorsunuz. PlayStation 4, oyunu oynayabileceğiniz platform olarak tek.

■ The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition: PC, Xbox One vve PlayStation 4’te oynanabilen The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, remastered sürümü ile daha kolay oynayabiliyor ve oyun 64-bit mimarisi ile hazırlanmış durumda. Grafikler bakımından da tercih edilebilir nitelikte.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.