Ford Focus 2019 Özellikleri

Ford, merakla beklenen aracı Ford Focus 2019’un tanıtımını sonunda gerçekleştirdi. Meraklar son buldu. Sizlere Ford Focus 2019 özelliklerinden söz ederek, Ford Focus 2019 hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Ford Focus 2019, 10. nesil Ford Focus olarak da biliniyor. Peki bizler bu araç ile birlikte ne gibi kazanımlar elde edeceğiz?

Ford Focus 2019 Özellikleri

Ford Focus 2019’da, önceki modele göre, arttırılmış teknoloji, güvenlik ve aktarım organları bulunuyor. Bununla da kalmayan Ford Focus 2019, farklı gövde seçenekleri ile geliyor. Siz bu seçenekler arasından, kişiliğinizi en iyi yansıtanı seçebiliyor ve bir nevi, Ford’un sizin için geliştirmiş olduğu aracı kişiselleştirmiş oluyorsunuz.

Ford Focus 2019 özellikleri arasında, aracın üç farklı model seçeneğinden söz etmek mümkün:
– 4 kapılı Sedan
– 5 kapılı Station Wagon
– 5 kapılı Hatchback
Bununla birlikte şunu da belirtelim ki Ford Focus 2019 hakkında bilgilerden bir diğeri de, aracın, Ford Focus kullanmayı sevenlerin geri bildirimlerinden esinlenilerek tasarlandığı.

Ford Focus 2019 tasarımında, araç, bir önceki modele göre, arka kabinin geri itilmesi ve kaputun da genişletilmiş olması ile dikkat çekiyor. Aracın içi de, oturum ve bagaj bakımından daha geniş. Ve görünüm olarak daha büyük bir görüntü Ford Focus 2019 ile elde edilmiş durumda. Ama, ayak izi bakımından, bir önceki model ile herhangi bir farklılık durumu da söz konusu değil. Ford Focus 2019 özelliklerinden bir diğeri de, aracın parçalarının kolay bulunabilecek olması. Konfigürasyon düzeni buna göre yapılmış durumda.

Ford Co-Pilot 360 aktif sürücü destek teknolojisinin kullanıldığı araçta, hız işaretleri tanıma, Stop & Go işlevi, adaptif hız sabitleyici, şerit takip sistemi… gibi teknolojiler de kullanılmış durumda. Adaptif ön aydınlatma özelliğinin de bulunduğu Ford Focus 2019’da, araçtaki kameralar kullanılarak, dönüşlerde ve yol işaretlerinde daha iyi aydınlatma yapılarak, görüşün iyileştirilmesi sağlanıyor.

Ford Focus 2019 özellikleri arasında Aktif Park Yardımcısı da bulunuyor. Bu özellik önceki modelde de yer alıyor olmasına karşın, vites seçimi, fren ve hızlanma desteklerinin yenilenmiş olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Kaçış Direksiyon Asistanı da bir diğer detay. Bu özellik ile istenmeyen çarpışma durumlarında, araç konumunu, çevrede bulunan durmuş ya da yavaşlamış araçlara göre ayarlıyor.

FordPass Connect, on farklı cihaz için Wi-Fi hotspot desteği ve dahili hücresel modem desteği sağlıyor. Navigasyon sistemi ise seçenekli olarak sağlanıyor. Bu sayede trafik güncellemelerini canlı olarak aracınıza alabiliyorsunuz. Uzaktan araç konumu görme, medya akışı, durum kontrolü ve kilit açma ile motoru çalıştırma işlevlerini de kullanabilmeniz mümkün oluyor.

Ford Focus 2019 hakkında bilgiler verirken, araç içerisinde Ford SYNC 3 özelliğinin de yer aldığını belirtelim. Bu özellik sayesinde, araç içerisinde bulunan akıllı telefonlara kablosuz şarj desteği sunuluyor. Araçta 8 inç dokunmatik ekran da bulunmakta olup, bu ekran Android Auto ve Apple CarPlay desteği ile sunulmaktadır. Elektrikli park freni, güzel görünen göstergeler, döver vites seçici… gibi detayların da Ford Focus 2019 içerisinde yer aldığını belirtelim.

Aracın orta konsolu, önceki modele göre daha dar. Bununla birlikte, ön koltuk boşluğunda da artış söz konusu ki bu durum diz konforunun sağlanmış olması açısından önemli bir ayrıntı. Araç içerisinde bulunan yeni HVAC sistemi ile de ısıtmanın ve soğutmanın hızlandırılması söz konusu oluyor.

Sekiz vitesli otomatik şanzıman sisteminin opsiyonel olarak seçildiği Ford Focus 2019 özellikleri arasında yer alan motor 1.5 litre benzinli EcoBoost ve 2.0 litre dizel EcoBlue alternatifleri ile geliyor. Aracın satışı Avrupa’da bu yıl içerisinde gerçekleşmeye başlayacak.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.