Spotify Verileri Nasıl İndirilir?

Spotify verilerini indirmek artık mümkün. Bundan yaklaşık iki ay kadar önce mail adreslerimizi dolduran Kişisel verilerin güvenliği zorunluluğuna Spotify de katıldı ve sonrasında Spotify veri indirme olanağına sahip olduk. Peki Spotify verileri nasıl indirilir? Her şeyin öncesinde şunun altını özenle çizelm: Spotify verilerini indirmek için illa ki bir web tarayıcı kullanmak zorundasınız. Spotify masaüstü ya da mobil uygulaması üzerinden Spotify veri indirme işlemini gerçekleştirebilmeniz söz konusu değil. Peki Spotify verileri nasıl indirilir? Gelin sorunun yanıtlarını almaya başlayalım.

Spotify Verileri Nasıl İndirilir?

■ İlk olarak Spotify hesabınız ile birlikte oturum açın. (Ama bunu tarayıcı üzerinden yapmayı unutmayın)

■ Spotify oturumunuzu açtıktan sonra, sol tarafta yer alan menüden Gizlilik Ayarları’na gidin.

■ Buradan, Spotify veri indirme bölümüne gelin.

■ Şimdi ilk olarak Talep Gönder butonuna tıklamanız gerekiyor.

■ Bu aşamada, Spotify’nin, verilerinizi işlemeye başladığına dair bir uyarı göreceksiniz. Bu süreç en çok bir ay sürmektedir.

■ Spotify verilerini indirmek için süreç Spotify tarafından tamamlandığında size bir e-posta gönderilecek.

■ Spotify’den gelen verilerinizi indirebilirsiniz mailini gördükten sonra, yine web tarayıcı üzerinden Spotify hesabınız ile oturum açın ve sol tarafta yer alan Gizlilik Politikaları’na tıklayarak Spotify veri indirme işlemini gerçekleştirmeye başlayın.

■ İndir butonuna tıklayın.

Artık Spotify verilerini indirmek için yapmanız gereken başka bir adım bulunmuyor. Yani, Spotify verileri nasıl indirilir sorusunun yanıtları arasında sadece sizin değil, sizden almış olduğu talep ile birlikte Spotify’nin de yapması gerekenlr var. Ancak sonrasında veri indirme işlemi oldukça kolay şekilde, tarafınızdan gerçekleştirilecektir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.