UnLocker Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar kullanırken bazen, işimize yaramayan bir dosyayı yer kaplamaması için; ya da bilgisayarımıza zarar vermemesi adına silmek istiyoruz; ama… O da ne? Bu dosya bir başkası tarafından kullanılıyor. Erişim engellendi. Paylaşım ihlali… gibi, herhangi bir hata alıyor ve dosyayı silemiyoruz. Bu sefer içimize bir kurt düşüyor: Bizim bilgisayarımızda yüklü olan dosyayı kim kullanabilir? Tam da bu telaşla o dosyayı silmeyi daha çok istemeye başlarız. Bu noktada imdadımıza, silinemeyen dosyaları silme programı UnLocker yetişiyor. UnLocker nasıl kullanılır, sizlere anlatacağız.

Silinmeyen dosyaları silme programı UnLocker, erişimin engellendiği; ya da başka birisi tarafından kullanılan dosyaları da silebilmesi ile bilinmektedir. Yani, UnLocker’in dosya silmek konusunda sınır tanımadığını belirtebiliriz. Bilgisayarınızda 1 MB’dan daha az yer kaplar. Bununla birlikte, dosya üzerine sağ tıkladığınızda karşınıza çıkan menüye sadece bir buton daha ekler. O butona tıkladığınızda, silinemeyen dosyanız artık silinecektir. Yani kullanımı oldukça kolaydır. Hemen nasıl kullanabileceğinizden söz edelim.

UnLocker Nasıl Kullanılır?

İlk olarak, silinmeyen dosyaları silme programı UnLocker indirin.
Sonrasında da indirmiş olduğunuz programı çalıştırıp bir kenarda bırakın.
Ardından silinemeyen dosyaya Windows Gezgini’nden erişin ve üzerinde sağ tıklayın.
Hemen UnLocker’e basın. Normal şartlarda dosyanız silinecektir.
Ancak eğer dosya kilitli ise ya da silinmesi herhangi bir nedenden dolayı engellenmiş ise karşınıza bir pencere açılacak ve dosyanın neden silinmediği orada yazılı olacaktır. UnLock All butonuna tıkladığınız anda, silinmeyen dosya yine silinecektir.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.