Kaç İnç TV Almalıyım 2018?

Eğer televizyon almayı düşünüyorsanız, günümüzde çok fazla alternatifiniz var. Televizyon seçimi için tercih edebileceğiniz en iyi markalar ise Philips, Samsung ve LG olarak belirtiliyor. Zaten ekran boyutları da gittikçe büyüyor. En büyük ekran bizim için en iyisidir diye düşünüyoruz. Ama, kaç inç TV almalıyım 2018 yılında önem kazanan ve dikkat edilmesi gereken bir soru. Çünkü eğer odanız küçükse ve alacağınız televizyonun ekranı büyükse gözlerinize zarar verebilirsiniz. O halde, kaç inç TV almalıyım ve kaç inç televizyon almalıyım sorularının yanıtları önemli. Gelin hesaplamayı birlikte öğrenelim.

Kaç İnç Televizyon Almalıyım?
Kaç İnç TV Almalıyım 2018?
Kaç İnç TV Almalıyım?

Almanız gereken ekran boyutunu hesaplamak için, ilk olarak televizyonu odanın neresine yerleştireceğinize karar verin. Sonrasında da televizyonu yerleştireceğiniz yer ile oturduğunuz koltuk arasındaki mesafeyi adım olarak ölçün.

Televizyonu koymayı düşündüğünüz yer ile oturduğunuz yer arasında 15 adım olduğunu var sayarsak, sizin televizyon ile aranızdaki mesafe ortalama 174 inçtir. Şimdi, elde ettiğiniz bu sonucu 3’e bölmeniz gerekiyor.

174 / 3 = 58

Elde etmiş olduğumuz 58, sizin televizyonunuzun olması gereken ekran boyutudur. Yani 58 inç civarında bir büyüklüğe sahip televizyon alırsanız, hem rahat izleyebilir; hem de gözlerinize zarar vermemiş olursunuz.

Hesapladığınız ekran boyutuna göre aldığınız televizyonunuzu göz hizasına paralel olarak yerleştirmeli, ne yukarda, ne de aşağıda olmamasını sağlamalısınız. Eğer televizyon tam karşınızda değil de, oturduğunuz konuma göre köşede kalıyorsa, bu durumda negatif renk düzeninizi görebilmenizin muhtemel olduğunu da belirtelim.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.