İnstagramda Video Paylaşma Nasıl Oluyor?

İnstagram, son zamanların belki de en sevilen sosyal paylaşım adresi oldu; hatta biraz daha bu şekilde devam ederse Facebook’u koltuğundan edebilir. Ancak pek çok kişi İnstagram kullanmayı tam olarak bilmiyor. İnstagramda video paylaşma nasıl oluyor diyen kişilerin sayısı oldukça fazla. İnstagram video paylaşma işlemini şimdi sizlere adım adım anlatacağız. İşte İnstagram video paylaşma nasıl yapılır sorusunun, uygulaması kolay yanıtları:

İnstagramda Video Paylaşma Nasıl Oluyor?
İnstagram Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

İnstagram video paylaşma konusunda ilk olarak bilmeniz gereken önemli bir detay var ki o da, paylaşacağınız videonun bazı özelliklere sahip olmasının gerekliliği. Her videoyu paylaşamıyor muyuz? Hayır. Paylaşacağınız videonun süresinin 3 – 60 saniye aralığında olması gerekiyor. Yani, 3 saniyeden kısa, 60 saniyeden uzun videoları İnstagram üzerinde paylaşabilme şansınız yok.

■ İnstagramda video paylaşma işlemi için ilk olarak uygulamayı açın ve ekranın altında bulunan “+” işaretine dokunun.
■ Şimdi Kütüphane’ye ulaşın ve buradan, telefonunuzun kamerası ile kaydettiğiniz ya da telefonunuza indirdiğiniz videoyu bularak seçin. Eğer canlı video çekmek istiyorsanız, Kütüphane yerine Video seçeneğine dokunun.
■ Kütüphaneden seçmiş olduğunuz videonun geniş ekrana sığması için, videonun altında yer alan icona dokunmanız gerekiyor.
■ Sonrasında ise İleri’ye dokunarak devam etmelisiniz.
■ İsterseniz Filtre’den, videonuza farklı renk paletleri ile efektler yapabilirsiniz. Ancak istemezseniz, bu adımı atlayabilmeniz mümkün.
■ Kes seçeneğini kullanarak, eğer videonuz 60 saniyeden uzun ise onu kısaltabilirsiniz. Aynı kısımdan ayrıca, eğer isterseniz videonuzun içerisine farklı video parçaları da ekleyebilirsiniz.
■ Kapak kısmına geldiğinizde, videonun içerisinden bir kareyi alarak, videonuzun tanıtımında kullanabilirsiniz. Ancak hemen belirtelim: Özellikle video içerisindeki bir kareyi kullanabilirsiniz. Alacağınız farklı bir fotoğraf kapak olarak kullanılamaz.
■ Üst kısımda bulunan ses iconunu kullanarak, isterseniz videonun sesini kapatabilir ya da açabilirsiniz.
■ Tüm bu adımları geçmenizden sonra, yine İleri butonuna dokunmalısınız.
■ Bu aşamada, isterseniz videonuza bir açıklama ekleyebilirsiniz. Takipçileriniz video ile birlikte bu açıklamayı da görmüş olurlar.
■ Kullanmakta olduğunuz farklı sosyal medya hesaplarınız varsa onları da aktif ederek, videonuzu oralarda da, ekstra bir işleme gerek kalmadan paylaşabilirsiniz.
■ Bütün bu adımların ardından artık Paylaş butonuna dokunabilir ve İnstagram video paylaşma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.