İnstagramda Gif Paylaşma Nasıl Oluyor?

Sosyal medyanın lideri Facebook’un koltuğu İnstagram tarafından yavaş yavaş sallanmaya başladı. Facebook’ta yapılabilen pek çok şey artık İnstagram üzerinde de yapılabiliyor. Örneğin İnstagram gif paylaşma işlemi mümkün. Peki İnstagram gif paylaşma nasıl yapılır? İnstagramda gif paylaşma nasıl oluyor? Hareketli resim olarak basitçe tanımlayabileceğimiz gif paylaşımı aslında hiç de zor değil. Sanıldığı kadar karmaşık da değil. Gelin adımları tek tek gözden geçirelim:

İnstagramda Gif Paylaşma Nasıl Oluyor?
İnstagram Gif Paylaşma Nasıl Yapılır?

İnstagram gif paylaşma işlemi için ilk olarak, biraz önce hareketli resim olduğundan söz ettiğimiz gif’i video; yani MP4 formatına çevirmemiz gerekiyor. Bunun için internet ortamında pek çok site bulunuyor. CloudConvert bizim size önermiş olduğumuz web sitesi. Videoyu bu siteye yükleyerek formatını MP4 yapabilirsiniz.

■ CloudConvert adresine giderek, ilk olarak Select Files butonuna tıklayın.
■ İnstagram gif paylaşma için kullanacağınız hareketli resmi bularak seçin; sonra da karşınıza çıkan Gif butonuna tıklayın.
■ Sonra sırası ile Video ve ardından da MP4 butonlarına tıklayın.
■ Start Conversion butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra zaten işlem kendiliğinden gerçekleşecektir.
■ Gif videoya dönüştürüldükten sonra karşınıza Download butonu çıkacak. Oraya tıklayarak, İnstagram’da paylaşmak üzere hazırlamış olduğunuz gif videoyu bilgisayar ya da telefonunuza indirin.
■ Size daha önce, İnstagramda video paylaşma nasıl oluyor sorusunun yanıtını vermiştik. Bu adımları takip ederek, hazırlamış olduğunuz gifi İnstagram ve dilerseniz diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

iOS işletim sistemi bulunan iPhone telefonunuz varsa, MP4 formatına öevirdiğiniz gifi telefonunuza Download edemezsiniz. Bu nedenle bilgisayarınıza indirip, ardından telefonunuza aktarmalısınız. Android işletim sistemi için böyle bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.