Apple iPhone 6 Özellikleri

Teknoloji her geçen gün gelişir ve her gün bir yeni akıllı telefon piyasaya çıkarken, en çok satılan telefonlar listesi 2018’de hangi cihazların bulunduğunu hepimiz merak ediyoruz. Çünkü biz de, gelişen teknolojiyi olabildiğince ve bütçemizin elverdiğince takip etmeye çalışıyoruz. Bu noktada sizlere yardımcı olmak ve en çok satılan telefonlar listesinde yer alan Apple iPhone 6 hakkında bilgilerin aktarımını gerçekleştirmek istedik. İşte Apple iPhone 6 özellikleri…

Apple iPhone 6 Özellikleri

En çok satılan telefonlar listesi 2018’de yer alan Apple iPhone 6 hemen tepkinizi çekebilir; çünkü cihazın tanıtımı 2014 yılı kadar eski. Ancak iPhone tutkunları, ellerinde iPhone taşımak adına, cihazın çıkış tarihine ve diğer detaylarına çok fazla bakmıyorlar. Fiyatı uygun bir iPhone kullanmak hemen hemen herkes için mantıklı bir seçenek gibi görünüyor. Cihazın 32 GB dahili depolama alanına sahip, uzay grisi rengi modeli en çok satılan telefonlar listesinde yer alıyor. Teknoloji marketlerden Apple iPhone 6 fiyatını ortalama 1.960 TL’ye bulabilmeniz mümkün. Ve bir iPhone tutkunu için bu fiyat oldukça makul. Gelelim Apple iPhone 6 özelliklerine; bakalım çıkışı dört yıl geriye giden cihazın özellikleri günümüz gereksinimlerini kaldırabilir nitelikte mi?

129 gram hafifliğinde olan Apple iPhone 6’nın inceliği 6.9 milimetre. Kasasına baktığımızda, cihazın arkası alüminyum; ön tarafı ise cam. 4.7 inç IPS LCD ekranın görüntü oranı 16:*. 750 x 1334 piksel ise cihazın ekran çözünürlüğü. LED arkadan aydınlatma özelliğinin de cihaz tasarımında yer aldığını belirtmeden geçmemeliyiz.

En çok satılan telefonlar listesi 2018’de, içerisinde iOS 8 işletim sistemi ile gelen cihazın işletim sistemini iOS 11.2’ye yükselterek, tabiri caizse eski işletim sistemini yenilemeniz mümkün. Apple A8 çift çekirdekli1.4 GHz işlemci cihaz içerisinde yer alıyor. İşletim sistemi güncellense de işlemcinin çok eski olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz; sekiz çekirdekli 2.6 GHz işlemcili yeni cihazları düşünecek olursak, sizce de öyle değil mi?

PowerVR GX6450 dört çekirdekli grafik işlemciye sahip olan cihazın 1 GB DDR3 RAM’i bulunuyor ki bu RAM de çok küçük. 16, 32, 64 ve 128 GB dahili depolama alanı alternatiflerine sahip olan Apple iPhone 6 özellikleri arasında MicroSD kart kullanımı ise yer almıyor.

En çok satılan telefonlar listesinde yer alan Apple iPhone 6’nın f/2.2 diyafram açıklığına sahip 8 MegaPiksel dahili kamerası bulunuyor. Bu kameranın çift LED çift tonlu flash ve faz tespit otofokus özellikleri bulunuyor. 740 piksel ve 1080 piksel kalitesinde videolar bu kamera ile çekilebiliyor. Yüz gülümseme algılama, coğrafi konum etiketleme ve dokunmaya odaklanma da kameranın diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Ön kameranın diyafram açıklığı da f/2.2. Bu kameranın çözünürlüğü 1.2 MegaPiksel ve çok düşük olarak belirtmemiz gerekiyor. 720 piksel kalitesinde videolar kaydedebilen ön kamera HDR, yüz algılama… gibi özelliklere sahip.

Cihaz içerisinde 1.810 mAh gücünde pil bulunuyor. Bu pil değiştirilebilme özelliğine sahip değil. Bu nedenle yanınızda PowerBank taşımak zorundasınız. Aksi halde her an şarjınızın bitme riski ile karşı karşıyasınız. Tüm olumsuzluklarına rağmen, markasının Apple olması dolayısı ile bu cihazın en çok satılan telefonlar listesinde yer alması sizce de ilginç değil mi? Hem de teknolojiyi bu kadar yakından takip ederken…

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.