İnfluencer Ne Demek? İnfluencer Nasıl Olunur?

İnfluencer ne demek? İnternetten para kazanmak isteyenlere son zamanlarda önerilen en etkili yöntemlerden bir tanesi influencer olmak. Ve bunun için de tercih edilmesi gereken platformun İnstagram olduğu söyleniyor. Peki influencer ne demek? Sizlere ilerleyen bölümlerde internetten para kazanmak için influencer olmak hakkında bilgilerden söz edeceğiz.

İnfluencer Nasıl Olunur

İnfluencer Ne Demek

Oturduğunuz yerden para kazanmak, hem de internet üzerinde sörf yapmak… kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? O halde hemen bunu nasıl yapabileceğinizden söz edelim. Kim bilirbelki de parakazanırken aynı zamanda ünlü de olursunuz ve yolunuz çok dahafarklı alanlardan geçebilir.

İnfluencer Ne Demek?

İnfluencer ne demek? İnternetten para kazanmak için dijital influencer olmanız gerektiğini öncelikli olarak belirtelim. Peki influencer olmak nasıl bir şey? Hepimiz sosyal medya hesaplarına sahibiz. İnstagram, Facebook, Twitter…

Bu sosyal medya hesapları üzerinden (ki burada en çok İnstagram önerilmekte) satın almış olduğunuz bir ürünü ya da kullanmakta olduğunuz bir servisi, takipçilerinizle paylaşarak, yaşamış olduğunuz deneyimlerinizi anlatmanız durumuna, bu sayede yapmış olduğunuz tanıtım ve pazarlama işine influencer adı verilmekte. Bu işi internet üzerinden yapmakta olduğunuz için dijital influencer olarak adlandırılıyorsunuz.

İnfluencer ne demek? Bu sorunun yanıtını aslında büyük ölçüde aldınız. Ancak biraz da örneklendirelim… Televizyon dünyasında pek çok ünlü isim de influencer olarak görev alıyor ve örneğin kullanmakta oldukları deterjan hakkında bilgileri izleyici ile paylaşıyorlar. Bunu genellikle programların içinde, reklam arası vererek gerçekleştiriyorlar. Reklamlarda kullandığı şampuan ya da saç boyasını tanıtan ünlüler de bulunuyor.

İnternetten para kazanmak için siz neden influencer olmayasınız? İnstagram varken sizin diğer ünlüler gibi televizyonlara çıkmanıza da gerek yok. Ve işin en iyi yanı da, influencer olmak sayesinde ünlü bir kişi haline gelebilecek olmanız…

Yapmış olduğunuz yemeklerin videolarını çekerek paylaşabilir, gezip görmüş olduğunuz yerlerin videolarını paylaşarak bir anda milyonlarca takipçiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Peki bu noktada başarılı olmak için dikkat etmeniz gereken hususlar neler?

İnternetten para kazanmak için influencer, hatta iyi bir influencer olmak gerekiyor. İyi bir influencer olmak için ise her şeyin öncesinde doğal olmalısınız. Eğer siz kendiniz olursanız, takipçileriniz için ulaşılır bir hedef olursunuz ve bu da sizi diğer influencerlerden ayırır.

İnfluencer Nasıl Olunur?

İnfluencer nasıl olunur sorusuna yanıt verirken dikkat etmeniz gerekenlere de değiniyoruz. Bu anlamda bir diğer detay da özgün olmanızın gerekliliği. Daha önce bir başkası tarafından anlatılmış olan bir şeyi anlatmanız sizi diğerlerinden farklı kılmaz. Takipçileriniz sizi ve sizin yorumlarınızı merak ediyor. Paylaşımlarınız sadece size ait olmalı, ilk olarak sizden başlayarak yayılmalı.

İnfluencer Ne Demek

İnfluencer Nasıl Olunur

Açık sözlü olmalısınız. Eleştirileriniz varsa da bunları açık sözlü bir şekilde takipçilerinizle paylaşmalısınız. Her zaman olumlu şeyler söylemeniz zaten inandırıcı olmayacaktır. Ve biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, takipçiler kendileri ile yakın düşüncelere sahip olan insanları severler. Bu nedenle seviyeli olmak kaydı ile bir tartışma ortamı bile yaratabilirsiniz.

Paylaşımda bulunduğunuz konu hakkında kendinizi sürekli olarak geliştirmeli ve yenilikleri takip etmelisiniz. Güncel olmaz, paylaşımlarınızı bu yönde yapmazsanız, güncel olanlar sizden daha öncelikli tercih edilirler. Bu nedenle olabildiğince araştırmacı olmalısınız.

İnfluencer nasıl olunur? İyi bir influencer olmak için başka neler yapmalısınız? Kapalı kutu olmayıp, insanlarla sürekli iletişim halinde olmayı, diğer influencerlerle görüşmeyi ve etkinliklere katılmayı, hatta etkinlikler düzenlemeyi de düşünmelisiniz. İnsanların içinden olmalısınız. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, iyi bir influencer olmak için ulaşılabilir olmalısınız.

Teknolojik gelişmeleri takip etmelisiniz. İnternetten para kazanmak için içeriklerinize doğru anahtar kelimeler eklemelisiniz. Ancak bu şekilde bulunabilir olur ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Diğer influencerlerin sosyal medya hesaplarında olun; tabi ki siz de onları hesaplarınıza ekleyin. Böylece daha iyi tanınabilirsiniz. Klavx.Com üzerinde, internetten para kazanabileceğiniz farklı yöntemleri de bulabilirsiniz. İnfluencer ne demek artık biliyorsunuz…

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.