İnfluencer Ne Demek?

İnfluencer olmak, internetten para kazanmak isteyenlere son zamanlarda önerilen en etkili yöntemlerden bir tanesi. Ve İnfluencer olmak için de tercih edilmesi gereken platformun İnstagram olduğu söyleniyor. Peki influencer ne demek? Sizlere ilerleyen bölümlerde internetten para kazanmak için influencer olmak hakkında bilgilerden söz edip, influencer ne demek sorusunun yanıtlarını aktaracağız. Oturduğunuz yerden para kazanmak, hem de internet üzerinde sörf yapmak… kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? O halde hemen bunu nasıl yapabileceğinizden söz edelim.

İnfluencer Ne Demek?

İnternetten para kazanmak için dijital influencer olmanız gerektiğini öncelikli olarak belirtelim. Peki influencer olmak nasıl bir şey? Hepimiz sosyal medya hesaplarına sahibiz. İnstagram, Facebook, Twitter… Bu sosyal medya hesapları üzerinden (ki burada en çok İnstagram önerilmekte) satın almış olduğunuz bir ürünü ya da kullanmakta olduğunuz bir servisi, takipçilerinizle paylaşarak, yaşamış olduğunuz deneyimlerinizi anlatmanız durumuna, bu sayede yapmış olduğunuz tanıtım ve pazarlama işine influencer adı verilmekte. Bu işi internet üzerinden yapmakta olduğunuz için dijital influencer olarak adlandırılıyorsunuz.

Televizyon dünyasında pek çok ünlü isim de influencer olarak görev alıyor ve örneğin kullanmakta oldukları deterjan hakkında bilgileri izleyici ile paylaşıyorlar. Bunu genellikle programların içinde, reklam arası vererek gerçekleştiriyorlar. Reklamlarda kullandığı şampuan ya da saç boyasını tanıtan ünlüler de bulunuyor. İnternetten para kazanmak için siz neden influencer olmayasınız? İnstagram varken sizin diğer ünlüler gibi televizyonlara çıkmanıza da gerek yok. Ve işin en iyi yanı da, influencer olmak sayesinde ünlü bir kişi haline gelebilecek olmanız…

Yapmış olduğunuz yemeklerin videolarını çekerek paylaşabilir, gezip görmüş olduğunuz yerlerin videolarını paylaşarak bir anda milyonlarca takipçiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Peki bu noktada başarılı olmak için dikkat etmeniz gereken hususlar neler?

İnternetten para kazanmak için influencer, hatta iyi bir influencer olmak gerekiyor. İyi bir influencer olmak için ise her şeyin öncesinde doğal olmalısınız. Eğer siz kendiniz olursanız, takipçileriniz için ulaşılır bir hedef olursunuz ve bu da sizi diğer influencerlerden ayırır.

Bir diğer detay da özgün olmanızın gerekliliği. Daha önce bir başkası tarafından anlatılmış olan bir şeyi anlatmanız sizi diğerlerinden farklı kılmaz. Takipçileriniz sizi ve sizin yorumlarınızı merak ediyor. Paylaşımlarınız sadece size ait olmalı, ilk olarak sizden başlayarak yayılmalı.

Açık sözlü olmalısınız. Eleştirileriniz varsa da bunları açık sözlü bir şekilde takipçilerinizle paylaşmalısınız. Her zaman olumlu şeyler söylemeniz zaten inandırıcı olmayacaktır. Ve biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, takipçiler kendileri ile yakın düşüncelere sahip olan insanları severler. Bu nedenle seviyeli olmak kaydı ile bir tartışma ortamı bile yaratabilirsiniz.

Paylaşımda bulunduğunuz konu hakkında kendinizi sürekli olarak geliştirmeli ve yenilikleri takip etmelisiniz. Güncel olmaz, paylaşımlarınızı bu yönde yapmazsanız, güncel olanlar sizden daha öncelikli tercih edilirler. Bu nedenle olabildiğince araştırmacı olmalısınız.

Kapalı kutu olmayıp, insanlarla sürekli iletişim halinde olmayı, diğer influencerlerle görüşmeyi ve etkinliklere katılmayı, hatta etkinlikler düzenlemeyi de düşünmelisiniz. İnsanların içinden olmalısınız. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, iyi bir influencer olmak için ulaşılabilir olmalısınız.

Teknolojik gelişmeleri takip etmelisiniz. İnternetten para kazanmak için içeriklerinize doğru anahtar kelimeler eklemelisiniz. Ancak bu şekilde bulunabilir olur ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Diğer influencerlerin sosyal medya hesaplarında olun; tabi ki siz de onları hesaplarınıza ekleyin. Böylece daha iyi tanınabilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica