Samsung Galaxy S20 Plus Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung Galaxy S20 Plus yeşil ekran sorunu son günlerde pek çok kullanıcının canını sıkıyor. Öyle ki her geçen gün de bu problemle başa çıkmak zorunda kalan kişi sayısı artıyor. Bu noktada problem yaşayanların telefonu düşürmedikleri, suyamaruz bırakmadıkları ve telefonlarının herhangi bir darbe almadığını da belirtmemiz gerekiyor.

Ancak buna rağmen Samsung Galaxy S20 Plus yeşil ekran sorunu ya da pembe ekran sorunu ile karşılaşılabiliyor. Ve buna neyin sebep olduğu da bilinmiyor. Peki çözüm için nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor? Pek çok kişi format atmayı çözüm olarak görse de maalesef ki ekrandaki problem yine de çözüme kavuşmuyor.

Samsung Galaxy S20 Plus Yeşil Ekran Sorunu

Samsung Galaxy S20 Plus yeşil ekran sorunu çözümü için telefonun servise gönderilmesi gerekiyor. Çünkü bu sorun ekranla bağlantılı donanımsal bir durumdan kaynaklanıyor. Ve ekranın değiştirilmesi gerekiyor. Cihazın piyasaya 2020’de çıktığını düşünecek olursak pek çok kişinin garantisi muhtemelen hala devam ediyor.

Samsung Galaxy S20 Plus Özellikleri

Samsung Galaxy S20 Plus Yeşil Ekran Sorunu

Bu durumda yaşanan problemin çözümü olan ekran değişimi için müşterilerden herhangi bir ücret talebinde bulunulmuyor. Ancak garanti bitiminden sonra bu durumun yaşanması halinde ekran değişim ücreti kullanıcılardan alınıyor. Burada Samsung Galaxy S20 Plus ekran değişim fiyatı 2.100 TL’dir şeklinde bilgi aktarmayı da gerekli görüyoruz.

Peki bu parayı verip telefonu tamir ettirmeye değer mi? Bu noktada hemen Samsung Galaxy S20 Plus fiyatı merak konumuz oluyor: Trendyol üzerinde cihazın 128 GB hafızaya sahip olan sürümünün fiyatı 8.999 TL. Samsung Galaxy S20 Plus yeşil ekran sorunu yaşayan cihazın ekranı değiştiğinde cihaza format atıldığını ve içerisinde veri kalmadığını dabelirtmek isteriz.

Yani sadece ekran için 2.100 TL verinceye kadar, şartlarınızı biraz daha zorlayıp yeni bir telefon almayı düşünebilirsiniz. Eğer henüz böyle bir probleminiz yoksa, telefonunuzu bir an önce elden çıkarmak da isteyebilirsiniz. Klavx.Com olarak sizleri bu konuda uyarmış olalım.

Samsung Galaxy S20 Plus Özellikleri

Samsung Galaxy S20 Plus özellikleri arasında ilk olarak cihazın arıza veren ekranının 6.7 inç olduğunu ve bu ekranın QHD çözünürlüğünde bulunduğunu belirtmeliyiz. Ekran çözünürlüğü 10.440 x 3.200 Piksel. Daahili depolama alanı 128 GB. İnceliği 7.8 milimetre olan cihazın ağırlığı ise 186 gram.

Samsung Galaxy S20 Plus Yeşil Ekran Sorunu

Samsung Galaxy S20 Plus Özellikleri

Samsung Galaxy S20 Plus özellikleri arasında yer alan işlemci İşlemci: Samsung Exynos 990 7nm 2.73 GHz (2x 2.73 GHz Mongoose M5 + 2x 2.6 GHz ARM Cortex-A76 + 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55). Grafik işlemci ise Mali G77 MP11. 256 GB, 512GB gibi dahili depolama alternatifleri de bulunan telefona SD kart kullanabilme şansınız bulunmuyor.

RAM seçenekleri ise 8 GB ve 12 GB olarak iki farklı alternatif ile sunuluyor. Dört ayrı kameraya sahip olan cihazın bataryası 4.500 mAh gücünde ve kablosuz şarj özelliğine de sahip. Daha detaylı bilgi için bizi takip etmeye devam edin…

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.