Mozilla İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi En İyisi Hangisi?

Mozilla İngilizce Türkçe çeviri eklentisi pek çoğumuzun ihtiyaç duyduğu eklentiler arasında yer alıyor. Ve hayatımızı bu anlamda kolaylaştırdığını da söyleyebiliriz. Türkçe bir sitede sonucunu bulamadığınız arama sonucunuzu bulduğunuz dilde açıp, sonrasında Türkçe’ye çevirerek aslında kendi dilinizde bulmuş gibi kullanabilirsiniz.

Mozilla Firefox İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi

Mozilla İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi

Mozilla İngilizce Türkçe çeviri işlemlerini kendi içerisinde yer alan özellikler ile yapamıyor. Chrome kullanıcısı iseniz, bir İngilizce sayfaya girdiğinizde, sayfa içerisinde sağ tıklayıp Türkçe Diline Çevir demeniz yeterli oluyor. Ancak Mozilla İngilizce Türkçe çeviri eklentisi olmadan bu işi yapamıyorsunuz.

Biz de bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde, Mozilla İngilizce Türkçe çeviri eklentisi önerilerinden söz etmek istedik. Aksi halde her İngilizce sayfa açtığınızda Chrome kullanmak durumunda kalacaksınız ve bunu yapmak zorunda değilsiniz. Klavx.Com size bunun gibi çok sayıda farklı öneriler sunmaya devam edecek…

Mozilla İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi

Mozilla İngilizce Türkçe çeviri eklentisi kullanarak, açtığınız İngilizce bir sayfanın üzerinde sağ tıklabilir ve “Bu Sayfayı Google Translate İle Çevir” yönergesi ile karşılaşabilirsiniz. Bu butona tıkladığınızda ise karşınıza yeni bir sayfa açılır ve bu sayfa tamamen Türkçe’dir. Size anlatılmak isteneni rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Ancak bahsedeceğimiz eklentilerin hiç biri Mozilla’ya ait değildir. Dolayısı ile bir problem yaşadığınızda ya da desteğe ihtiyaç duyduğunuzda eklentinin yapımcısı ile iletişime geçmelisiniz.

Google Translator For Firefox: En çok kullanılan Mozilla İngilizce Türkçe çeviri eklentisi budur. Nobzol tarafından geliştirilmiştir. Google Translator For Firefox, sadece sayfaların tamamını çevirmekle kalmaz, aynı zamanda seçmiş olduğunuz metinlerin çevirisini de tek tıklama ile gerçekleştirir. Eklenti sayesinde, orjinal metnin çevirisini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey, çevirmek istediğiniz sayfa üzerinde sağ tıklamak ve sonrasında Google Translator For Firefox butonuna tıklamaktır. Üst tarafta açılan menü sayesinde, çeviri dillerini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

S3.Translator: Google çeviriyi Firefox’a otomatik olarak ekleyen S3.Translator, Oleksandr tarafından geliştirilmiştir. Sayfanın tamamını ya da seçilen metni çevirebilen S3.Translator, isterseniz yazmış olduğunuz sözcüklerin çevirisini de gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda, Mozilla Firefox İngilizce Türkçe çeviri eklentisinin size yeni diller öğretebilen bir özelliği de mevcuttur.

Mozilla İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi

Mozilla İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi

Google™ Translator: Google Translate’nin bir düğmesini sizin Mozilla’nızın araç çubuğuna ekleyen Google™ Translator Andy Portman tarafından geliştirilmiştir. Söz konusu araç çubuğundaki düğmeye tıklamanız halinde basit bir çeviri yüzü ile karşılaşırsınız. Ayrıca Mozilla İngilizce Türkçe çeviri işlemini sayfa üzerinde sağ tıklayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Mozilla Firefox İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi

Mozilla Firefox İngilizce Türkçe çeviri eklentisi kullanarak İngilizce bir sayfayı Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Ancak Mozilla tarafından bu iş için geliştirilmiş bir eklenti bulunmamaktadır. Dolayısı ile herhangi bir problemle karşılaşmanız halinde eklentinin yapımcısı ile iletişime geçmelisiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.