Mozilla İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi

Mozilla Firefox İngilizce Türkçe çeviri eklentisine pek çoğumuzun ihtiyacı oluyor. Çünkü Mozilla İngilizce Türkçe çeviri işlemlerini kendi içerisinde yer alan özellikler ile yapamıyor. Chrome kullanıcısı iseniz, bir İngilizce sayfaya girdiğinizde, sayfa içerisinde sağ tıklayıp Türkçe Diline Çevir demeniz yeterli oluyor. Ancak Mozilla İngilizce Türkçe çeviri eklentisi olmadan bu işi yapamıyorsunuz. Biz de bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde, Mozilla Firefox İngilizce Türkçe çeviri eklentisi önerilerinden söz etmek istedik. Aksi halde her İngilizce sayfa açtığınızda Chrome kullanmak durumunda kalacaksınız ve bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Mozilla İngilizce Türkçe Çeviri Eklentisi

Sizlere eklenti listesini sunmadan önce şunu belirtelim: Önereceğimiz, Mozilla İngilizce Türkçe çeviri işini yapan eklentilerin hiç biri Mozilla Firefox ürünü değildir. Herhangi bir problemle karşılaştığınızda ya da desteğe ihtiyacınız olduğunda, eklentinin yapımcılarına ulaşmalısınız. Ancak bunun haricinde, eklentilerin tamamının işinize yarayabileceğini söyleyebiliriz.

■ Google Translator For Firefox: En çok kullanılan Mozilla İngilizce Türkçe çeviri eklentisidir. Nobzol tarafından geliştirilmiştir. Google Translator For Firefox, sadece sayfaların tamamını çevirmekle kalmaz, aynı zamanda seçmiş olduğunuz metinlerin çevirisini de tek tıklama ile gerçekleştirir. Eklenti sayesinde, orjinal metnin çevirisini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, çevirmek istediğiniz sayfa üzerinde sağ tıklamak ve sonrasında Google Translator For Firefox butonuna tıklamaktır. Üst tarafta açılan menü sayesinde, çeviri dillerini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

■ S3.Translator: Google çeviriyi Firefox’a otomatik olarak ekleyen S3.Translator, Oleksandr tarafından geliştirilmiştir. Sayfanın tamamını ya da seçilen metni çevirebilen S3.Translator, isterseniz yazmış olduğunuz sözcüklerin çevirisini de gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda, Mozilla Firefox İngilizce Türkçe çeviri eklentisinin size yeni diller öğretebilen bir özelliği de mevcuttur.

■ Google™ Translator: Google Translate’nin bir düğmesini sizin Mozilla’nızın araç çubuğuna ekleyen Google™ Translator Andy Portman tarafından geliştirilmiştir. Söz konusu araç çubuğundaki düğmeye tıklamanız halinde basit bir çeviri yüzü ile karşılaşırsınız. Ayrıca Mozilla İngilizce Türkçe çeviri işlemini sayfa üzerinde sağ tıklayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica