Arkadaşlık Sitesi Nasıl Kurulur? Hazır Arkadaşlık Sitesi

Arkadaşlık sitesi nasıl kurulur sorusunun yanıtı son dönemlerde internet ortamında sık olarak araştırılıyor. Çünkü arkadaşlık sitesi kuran ve bu site üzerinden para kazanan kişi sayısı oldukça fazla. Neden mi? Çünkü günümüzde hepimizin elinde bir akıllı telefon var. Ve hepimiz sosyal medyada yeni arkadaşlıklar ediniyoruz.

Hazır Arkadaşlık Sitesi

Arkadaşlık Sitesi Nasıl Kurulur

İnternet ortamı da yeni iş fikirlerine çok açık olduğu için bu durumu fırsata çevirmek isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Ve bu işe daha çok, kendisi önceden arkadaşlık sitelerine takılan kişiler başlamak istiyor. Webmaster bilgileri yokdenecek kadar az. Dolayısı ile birilerinden yardım almaları gerekiyor. Ama öncesinde araştırıyorlar: Arkadaşlık sitesi nasıl kurulur?

Klavx.Com olarak bu konuda size yardımcı olabilmek adına makalemizi hazırlamış bulunuyoruz. Buna benzer farklı makaleleri de site içerisinde dolaşarak bulabilirsiniz…

Arkadaşlık Sitesi Nasıl Kurulur?

Arkadaşlık sitesi nasıl kurulur diyorsanız, her şeyin öncesinde acele etmemeyi öğrenmelisiniz. Bu alanda internetten para kazanmak için doğru adımlar atmak adına, her şeyin öncesinde kurulmuş olan başarılı arkadaşlık sitesi örneklerine bakmalı ve onların neler yaptığını, hangi stratejilerin tuttuğunu gözlemlemelisiniz. İzlemeniz gereken yolları bilmek ve rakiplerinizi tanımak size daha iyi bir yol izletecektir.

• Kendinize bir özel alan seçmelisiniz. Arkadaşlık sitesi kurarak başarısızlığa uğramış olan pek çok kişi genele yoğunlaşmış, her amaca hizmet vererek daha çok kişinin gelmesini istemiştir. Ancak bu strateji yanlıştır. Özele yönelirseniz, rakiplerinizin bir adım önüne geçmiş olur ve muhtemelen yönelmiş olduğunuz alandaki herkesi çekersiniz. Bu nedenle kime hitap edeceğinizi seçin. 30 yaş üstü bekarlar, 30 yaş üstü dullar, bekar emekliler… sizin kuracağınız arkadaşlık sitesinin hedefi olabilir.

Arkadaşlık sitesi nasıl kurulur sorusunun yanıtları arasında elbette üyelik profilleri de olacak. Bu profilde herkesin kendi kültürüne ilişkin bilgileri yazmasına izin verin. Din, dil, uyruk, medeni hal, hobiler, yapılmasından hoşlanılmayan şeyler, mezun olunan okullar… kullanıcıların birbirlerini seçmelerine daha çok yarar sağlayacak bilgilerdir. Bu bilgiler diğer kullanıcılar tarafından ilgi görecektir. Mutlaka kullanın.

• Arkadaşlık sitesi kurarak internetten para kazanmak için yapmanız gereken diğer işlem: bir domain, yani site adı bulmak ve sonrasında bu domaine yönelik bir logo oluşturmak. Markalaşmak her alanda olduğu gibi arkadaşlık sitesi için de önemli. Bu nedenle hem seçeceğiniz domain amacınıza uygun olsun; hem de seçeceğiniz logo akılda kalıcı olsun. İnsanlar domaini duyduğunda ya da logoyu gördüğünde sizi hatırlıyorsa, bu iş olmuş demektir.

• Arkadaşlık sitesi kurarak para kazanmak için bir banka hesabı açın. Kazanacağınız paranın bu hesaba aktarılmasını sağlayın. Muhtemelen bu alanda herhangi bir izin almanıza gerek olmayacaktır. Ama siz yine de almanız gereken izin ve ruhsatların bulunup bulunmadığını araştırın. Sonrasında başınıza iş açılmaması için de yapmış olduğunuz araştırma başvurularını bir kenarda hazır bekletin.

Hazır Arkadaşlık Sitesi

Hazır arkadaşlık sitesi bulabilmeniz zor değil ve bunun için webmaster sitelerinde küçük bazı aramalar yapmanız yeterli. Ya da var olan ancak satışa çıkarılmış bir arkadaşlık sitesini almayı da düşünebilirsiniz. Ancak bu noktada alacağınız sitenin kazancı ve başarısını mutlaka görmek istemelisiniz.

Arkadaşlık Sitesi Nasıl Kurulur

Arkadaşlık Sitesi Nasıl Kurulur

Çünkü genellikle çok çaba sarf edilmiş ama bir başarının elde edilemediği siteler satışa çıkartılır. Ya da çok başarılıdır ve iyi para ettiği için satılır. Başarısız olan bir sitenin başarılı olması için çok çaba sarf etmeniz gerekir. Zaten ne yapacağınızı biliyor olsanız hazır arkadaşlık sitesi aramazsınız değil mi? Aman tuzaklara dikkat…

• Arkadaşlık sitesi kurmak için yapmış olduğunuz aramalarda size süreci adım adım anlatacak platformlar bulabilirsiniz. Bu platformların maliyeti çok yüksek değildir. Sizin için özel şablonlar da bulunmaktadır. Böylece süreç daha kolay hale gelir. Online site kurucularından da yararlanabilirsiniz ki Cpanel üzerinde buna yönelik pek çok farklı sistem bulunmaktadır. Tek tıklama ile arkadaşlık sitesinin kurulmasını sağlayabilirsiniz.

• İnternetten para kazanmak için daha önceden, ödeme işlemi sistemlerinden birine kaydoldu iseniz arkadaşlık sitesinde bunu kullanabilirsiniz. Arkadaşlık sitesi kurarak para kazanmak için illa bir ticari hesap oluşturmak zorunda olmadığınızı belirtmek isteriz. Paypal ile internetten para kazanmak sizin için oldukça güvenli olacaktır.

■ Arkadaşlık sitesi kurmak istiyorum dediğiniz tüm detayları hazırladıysanız, artık yapmanız gereken son şey tüm detayları gözden geçirmek. Eksik ya da yanlışınız varsa kontrol edip düzenlemeleri yaparak arkadaşlık sitesini sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Hayırlı olsun.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.