Arkadaşlık Sitesi Nasıl Kurulur?

Arkadaşlık sitesi kurarak para kazanmak son zamanlarda oldukça popüler. Çünkü günümüzde sosyal medyaya takılarak aslında asosyal olan insanlar, zamanlarını internet üzerinde geçiriyor ve arkadaşlıklar da aşklar da internet ortamında başlıyor. İnternetten para kazanmak isteyenler tarafından da bu durum doğal olarak bir fırsata çevriliyor. Peki arkadaşlık sitesi nasıl kurulur? İlerleyen bölümlerde, arkadaşlık sitesi kurmak istiyorum diyen pek çok insanın işine yarayacak bilgileri bir arada bulabileceksiniz.

Arkadaşlık Sitesi Nasıl Kurulur?

■ Arkadaşlık sitesi kurmak istiyorum diyorsanız, her şeyin öncesinde acele etmemeyi öğrenmelisiniz. Bu alanda internetten para kazanmak için doğru adımlar atmak adına, her şeyin öncesinde kurulmuş olan başarılı arkadaşlık sitesi örneklerine bakmalı ve onların neler yaptığını, hangi stratejilerin tuttuğunu gözlemlemelisiniz. İzlemeniz gereken yolları bilmek ve rakiplerinizi tanımak size daha iyi bir yol izletecektir.

■ Kendinize bir özel alan seçmelisiniz. Arkadaşlık sitesi kurarak başarısızlığa uğramış olan pek çok kişi genele yoğunlaşmış, her amaca hizmet vererek daha çok kişinin gelmesini istemiştir. Ancak bu strateji yanlıştır. Özele yönelirseniz, rakiplerinizin bir adım önüne geçmiş olur ve muhtemelen yönelmiş olduğunuz alandaki herkesi çekersiniz. Bu nedenle kime hitap edeceğinizi seçin. 30 yaş üstü bekarlar, 30 yaş üstü dullar, bekar emekliler… sizin kuracağınız arkadaşlık sitesinin hedefi olabilir.

■ Arkadaşlık sitesi nasıl kurulur sorusunun yanıtları arasında elbette üyelik profilleri de olacak. Bu profilde herkesin kendi kültürüne ilişkin bilgileri yazmasına izin verin. Din, dil, uyruk, medeni hal, hobiler, yapılmasından hoşlanılmayan şeyler, mezun olunan okullar… kullanıcıların birbirlerini seçmelerine daha çok yarar sağlayacak bilgilerdir. Bu bilgiler diğer kullanıcılar tarafından ilgi görecektir. Mutlaka kullanın.

■ Arkadaşlık sitesi kurarak internetten para kazanmak için yapmanız gereken diğer işlem: bir domain, yani site adı bulmak ve sonrasında bu domaine yönelik bir logo oluşturmak. Markalaşmak her alanda olduğu gibi arkadaşlık sitesi için de önemli. Bu nedenle hem seçeceğiniz domain amacınıza uygun olsun; hem de seçeceğiniz logo akılda kalıcı olsun. İnsanlar domaini duyduğunda ya da logoyu gördüğünde sizi hatırlıyorsa, bu iş olmuş demektir.

■ Arkadaşlık sitesi kurarak para kazanmak için bir banka hesabı açın. Kazanacağınız paranın bu hesaba aktarılmasını sağlayın. Muhtemelen bu alanda herhangi bir izin almanıza gerek olmayacaktır; ama siz yine de almanız gereken izin ve ruhsatların bulunup bulunmadığını araştırın. Sonrasında başınıza iş açılmaması için de yapmış olduğunuz araştırma başvurularını bir kenarda hazır bekletin.

■ Arkadaşlık sitesi nasıl kurulur sorusunun yanıtları için yapmış olduğunuz aramalarda size süreci adım adım anlatacak platformlar bulabilirsiniz. Bu platformların maliyeti çok yüksek değildir. Sizin için özel şablonlar da bulunmaktadır. Böylece süreç daha kolay hale gelir. Online site kurucularından da yararlanabilirsiniz ki Cpanel üzerinde buna yönelik pek çok farklı sistem bulunmaktadır. Tek tıklama ile arkadaşlık sitesinin kurulmasını sağlayabilirsiniz.

■ İnternetten para kazanmak için daha önceden, ödeme işlemi sistemlerinden birine kaydoldu iseniz arkadaşlık sitesinde bunu kullanabilirsiniz. Arkadaşlık sitesi kurarak para kazanmak için illa bir ticari hesap oluşturmak zorunda olmadığınızı belirtmek isteriz. Paypal ile internetten para kazanmak sizin için oldukça güvenli olacaktır.

■ Arkadaşlık sitesi kurmak istiyorum dediğiniz tüm detayları hazırladıysanız, artık yapmanız gereken son şey tüm detayları gözden geçirmek. Eksik ya da yanlışınız varsa kontrol edip düzenlemeleri yaparak arkadaşlık sitesini sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Hayırlı olsun.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.