Twitter şifresi değiştirme 2018

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un güvenlik problemi yaşaması ve bilgilerimizin sızdırıldığı haberlerinin yayılması ile birlikte, sosyal medyada ne kadar güvende olduğumuzu düşünmeye başlamıştık ki dün de Twitter cephesinden Twitter şifresi ile ilgili bir uyarı geldi: Twitter şifresi değiştirme 2018 için Twitter tarafından gerekli olarak gösterildi ve sebepleri açıklandı. Peki Twitter şifresini neden değiştirmeliyiz? Twitter nasıl değiştirilir?

Twitter şifresi değiştirme 2018 uyarısı, Twitter’ın hem resmi internet sitesi, hem de mobil uygulamaları üzerinden yapıldı. Dilerseniz ilk olarak Twitter şifresi değiştirmeye yönelik uyarıyı gözden geçirelim:

“Siz bir Twitter şifresi aldığınızda, almış olduğunuz bu şifreyi kimsenin, Twitter çalışanlarının dahi görmemesi adına bir maskeleme teknolojisi kullanılır. Ancak geçen günlerde, Twitter şifrelerinin maskelenmemiş şekilde saklandığı bir günlük ile karşılaştık. Bu durum bir hata sonucu ortaya çıktı. Biz bu hatayı düzelttik. Ve bu söz konusu hataya yönelik yapılan araştırmalarda, herhangi bir sızdırma ya da kötüye kullanma ile ilgili bir durumla karşılaşmadık.
Yine de en kötü ihtimali düşünüyor ve Twitter güvenliğinizin korunmasını amaçlıyoruz. Bu nedenle, kullanmış olduğunuz Twitter şifresinin bulunduğu tüm hesaplardan şifrelerinizi değiştirmeniz önerisinde bulunuyoruz.”

Twitter şifresi değiştirme 2018’e yönelik bu uyarı, 3 Mayıs 2018 Perşembe akşamı Twitter tarafından, hem internet sitesi; hem de mobil uygulamalar üzerinden kullanıcılara ulaştırıldı. Twitter şifresi değiştirmenin gerekçesi ise şu oldu: Twitter’ın kayıtlarının tutulduğu günlüklerde, kullanmış olduğumuz Twitter şifreleri yazıyordu. Oysa ki güvenliğimiz dolayısı ile, sadece Twitter değil, her platformun, şifrelerimizi, kendine özgü bir şifreleme sistemi ile görünmez yapması gerekir. Örnek vermek istersek: Siz kendinize Ahmet18 şeklinde bir şifre almış olabilirsiniz ama bu şifre şu şekilde görünür: 28M37*s671V9453474Mg gibi… Ve bu şifreyi kullanarak kimse o platforma giremez; illa ki Ahmet18 yazılması gerekir. İşte bu nedenle Twitter şifresi değiştirmelisiniz.

Twitter şifresi değiştirme 2018 açıklamasında, Twitter şifrelerinin bulunduğu günlüklerin sızdırılmadığı; ama yine de her ihtimalin düşünülerek Twitter şifresi değiştirme işleminin gerçekleştirilmesi gerektiği uyarısında bulunuldu. Sadece Twitter’da değil, aynı şifreyi kullandığınız diğer platformlarda da şifrelerinizi değiştirmenizin önerildiğini belirtmeyi de unutmayalım.

Twitter Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Twitter’a girdiğinizde, zaten karşınıza büyük bir pencere açılacak ve Twitter şifresi değiştirme 2018 uyarısını göreceksiniz. Bu uyarının hemen altında Ayarları Gözden Geçir butonu bulunuyor. Oraya tıklayarak, sol tarafta yer alan menüden Şifre’ye tıklayın. İlk olarak mevcut şifrenizi, altına da almak istediğiniz yeni şifrenizi yazın. Onun altına, doğrulamak adına yeni şifrenizi tekrar yazın ve sonrasında Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayın. Ve sonrasında Twitter şifresi zaten değişmiş olacaktır.

Eğer Twitter şifresi değiştirme 2018 uyarısını kapattıysanız ve Twitter şifresi nasıl değiştirilir sorusunun yanıtlarına gereksinim duyuyorsanız, Anasayfada, sağ üstte görmüş olduğunuz kendi küçük resminize tıklayarak Profil Ve Ayarlar Menüsüne gidin. Buradan Ayarlar’ı seçin. Sonrasında yine sol menüde yer alan Şifre butonuna tıklayarak Twitter şifresi değiştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.