iPhone Antivirüs Gerekli Mi?

iPhone ve iPad cihazların sahip oldukları iOS işletim sistemi Android gibi, ya da bilgisayarlarda kullanılan Windows gibi açık kaynak kodlu değil. Dolayısı ile iPhone antivirüs kullanılmasa dahi güvenli bir cihaz. Ama bu full güvenlik anlamına gelmiyor. Hemen aklınıza iPhone antivirüs gerekli mi sorusu gelebilir. Evet, gerekli. Çünkü zararlı web sitelerine girerseniz, kötü amaçlı reklamlara maruz kalırsanız ya da web takipçileri ile karşı karşıya kalırsanız, sizin de başınıza kötü şeyler gelebilir. Bu nedenle size iPhone antivirüs önerisinde bulunmak istedik.

iPhone Antivirüs Gerekli Mi?

Her ne kadar iOS işletim sistemi açık kaynak kodlu olmasa ve güvenlik duvarı yüksek olsa da, evet iPhone antivirüs kullanması gerekli cihazlar arasında yer alıyor. iPad da öyle. Çünkü bu cihazların tamamı internet ortamında bulunuyor ve reklamlara maruz kalıyor. Ücretsiz antivirüs olması ile bilinen Avira, iPhone cihazlarınızı korumak konusunda oldukça etkili. Bu nedenle iPhone antivirüs tavsiyemiz Avira’dan yana…

Peki Avira Mobile Security’nin diğer antivirüslerden farkı ne? Çünkü pek çok antivirüs bulunuyor. Neden onlar değil de Avira Mobile Security?

■ Zararlı web sitelerini saptar ve erişimi engeller
■ Yüksek güvenlik duvarı sayesinde, özellikle E-postalardan gelen tehditleri saptayıp kullanıcılara bilgi veriyor.
■ Hack girişimlerini anında fark ederek kullanıcılara bilgilendirme mesajı gönderiyor.

Tüm bunların yanında ücretsiz olması dolayısı ile iPhone antivirüs tavsiyemiz Avira Mobile Security oluyor.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.