Ücretsiz İngilizce Öğreten Uygulamalar

İngilizce günümüzün en geçerli yabancı dili; neredeyse her yerde konuşulıyor ve her alanda kullanılıyor. Bununla birlikte, teknolojiden çok fazla yararlanıyoruz. Hiç birimizin elinden akıllı telefonu ya da tableti düşmüyor. Her yerde internet var. Hal böyle olunca, ingilizce öğrenme uygulamalarını, İngilizce öğreten uygulamaları rahatlıkla kullanabiliriz. Kursa gitmeye zaman bulamayabiliriz; ama İngilizce öğrenmek istiyorum dememiz yeterli. Rahatlıkla ücretsiz bir şekilde İngilizce; hatta Fransızca, Almanca öğrenebiliriz. Peki hangi uygulamalardan yararlanmalıyız? En iyileri hangileri? Birlikte gözden geçirelim:

İngilizce Öğrenme Uygulamaları
İngilizce Öğreten Uygulamalar

■ Memrise: İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız, ilk tercihiniz, Google Play Store’nin 2017 yılındaki en iyi Android uygulamalarından biri olan Memrise olmalı. Memrise sadece İngilizce değil, farklı pek çok dili öğretiyor. İngilizce kursu ise yedi farklı bölümden oluşup, tamamen günlük İngilizce kullanımına yöneliyor. Yedi bölümden oluşan İngilizce kursunu bitirdiğinizde, öğrenmiş olduğunuz İngilizce seviyesi B1 – B2 gibi bir yerlerde oluyor. Google Play Store ve App Store üzerinden indirebileceğiniz Memrise ücretsiz. Ancak, bazı özelliklerden yararlanmak ister ve uygulamayı çevrimdışı da kullanmak isterseniz ücrete tabii tutulabiliyorsunuz.

■ Duolingo: İngilizce öğrenme uygulamaları arasında yer alan Duolingo, bir vakıf tarafından destekleniyor olması dolayısı ile ücretsiz. Günlük konuşmaya uygun olarak İngilizce öğretmede oldukça başarılı; ama dil kurallarına Memrise’nin olduğundan daha çok bağlı. Gramer kurallarını vermiyor. İsterseniz Dualingo uygulamasını Memrise ile birlikte, ya da ayrı ayrı kullanabilirsiniz. App Store ve Google Play Store üzerinden Duolingo’ya sahip olabilirsiniz.

■ Quizlet: Sadece İngilizce öğrenmek istiyorum dediğinizde değil, herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizde Quizlet’ten destek alabilirsiniz. App Store ve Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz Quizlet’in web sitesine girip, uygulama olmadan da çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

■ LearnEnglish Grammer: Adından da anlayabileceğiniz gibi, İngilizce’yi size dil kurallarına bağlı kalıp, gramer bilgisi vererek öğreten LearnEnglish Grammer, British Council tarafından geliştirilmiş bulunuyor. Okullarda verilen İngilizce eğitimi hoşunuza gidiyorsa LearnEnglish Grammer tam size göre. Ancak uygulamanın tamamı ücretsiz değil. Pek çok özelliğinden yararlanmak için küçük ödemeler yapmanız gerekebiliyor.

■ HelloTalk Learn Languages Free: Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz HelloTalk Learn Languages Free, dünyanın farklı yerlerinden, İngilizce öğrenmek istiyorum diyen insanlarla sizi buluşturuyor ve onlarla hem yazılı ve hem de sözlü olarak iletişim kurmanızı sağlıyor. Uygulamaya ücretsiz şekilde sahip olabiliyorsunuz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.