İnternet Sayfasını PDF Olarak Kaydetme

İnternet üzerinde her an bir şeyler okuyor ve bunların çoğunu da beğeniyoruz. Daha sonra yeniden okumak için; hatta bir yakınımızla okumuş olduğumuz şeyleri paylaşabilmek için internet sayfasını PDF olarak kaydetmeye gerek duyabiliyoruz. İnternet sayfalarını PDF olarak kaydetme, zamanımız olmadığı için, beğendiğimiz bir yazıyı daha sonra okumak adına da işimize yarayabilecek bir özellik. İnternet sayfasını PDF olarak kaydetmek adına iOS Safari’de bir PDF dönüştürücüsü bulunuyor. Gelin bu yararlı işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi hemen sizlere anlatalım:

İnternet Sayfasını PDF Olarak Kaydetme

■ İlk olarak, internet sayfasını PDF olarak kaydetmek istediğiniz web sitesini iPhone ya da iPad cihazınızda Safari ile açın.

■ Sonrasında Safari’nin Paylaşım butonuna dokunun.

■ Normal şartlarda, internet sayfalarını PDF olarak kaydetme adına Paylaşım butonuna dokunduğunuzda PDF dönüştürücüsünü görüyor olmanız gerekecek. Ama göremiyorsanız sol tarafta yer alan Ekle butonuna dokunun ve Ek Seçeneklere gidin.

■ PDF Oluştur’a dokunun.

■ Kaydedeceğiniz PDF’ye eklemek istediğiniz bir açıklama varsa, sağ üstte yer alan işaretleme simgesine dokunun.

■ Sonrasında, sol üstte yer alan Bitti butonuna dokunun ve ardından da internet sayfasını PDF olarak kaydetmek istediğiniz yeri seçin. Bu noktada şunu unutmayın: Eğer cihazınızı seçecekseniz, PDF açmaya uyumlu bir yazılımın da cihazınız içerisinde yüklü bulunması gerekiyor.

İşlem bu kadar basit. Ama internet sayfasını PDF olarak kaydetmek istediğiniz cihazınızda işletim sistemi olarak en az iOS 11 ve üzerinin yüklü olması gerekiyor. Aksi halde işlemi yapmanız mümkün olmayacaktır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.