Toyota Corolla hatchback 2019 Nasıl Olacak?

Cenevre Otomobil Fuarı 2018‘de Toyota, Auris modelinin tanıtımını yapmış ve bu araç tasarımı ile çok dikkat çekmişti. Ancak tanıtımda, aracın iç tasarımı görüntülenmemişti. Şimdi ise Toyota Corolla hatchback 2019 resmiyet kazandı ve aracın görüntüleri sızdırıldı. Auris ile aynı tasarım diline sahip olan Toyota Corolla hatchback 2019 nasıl olacak diyerek aracın içine baktığımızda, çok dikkat çekici detaylarla karşılaşıyoruz. Sizleri daha fazla meraklandırmadan, Toyota Corolla hatchback 2019 özellikleri ile ilgili elimizde bulunan bilgileri paylaşmaya başlayalım.

Toyota Corolla hatchback 2019 Nasıl Olacak?

Tüm bilgilerin öncesinde, Toyota Corolla hatchback 2019’un şık tasarımı ile dillerde dolaşacağını belirtelim. Ama aracın iç kısmında yer alan 8 inç ekrana sahip bilgi eğlence sistemi, belki de en çok dikkat çeken detay olacak. Android Auto, Apple CarPlay, Amazon Alexa, söz konusu bilgi eğlence sisteminin desteklediği araçlar içerisinde yer alacak.

Toyota Corolla hatchback 2019 özellikleri arasında yer alacak olan bir diğer detay da sürücü ekranının da dijital olacak olması. JBL ses sistemi, sesle kontrol ve kablosuz şarj özelliği de araç içerisinde yer alacak diğer detaylardan.

Araçta kullanılacak olan güvenlik sisteminin adı: Toyota Safety Sense. Söz konusu güvenlik sistemi Toyota tarafından daha önce de kullanılmıştı. Toyota Corolla hatchback 2019’da ikinci neslini görmemiz mümkün olacak. Kör nokta uyarı sistemi, otomatik uzun far, şeritten çıkma ikazı, geri görüş kamerası, şerit takip asistanı, tespit sistemi ve yedi hava yastığı… gibi detaylar da Toyota Corolla hatchback 2019 özellikleri içerisinde yer alacak ayrıntılar arasında.

Aracın içi, önceki modele göre daha geniş. Bu genişlik kendini ilk olarak kapı panellerinde gösteriyor. Bununla da kalmıyor. Aracın ön konsolunda yer alan ve telefon ya da cüzdanınızı koyabileceğiniz alan da artık daha geniş olacak.

Toyota Corolla hatchback 2019 nasıl olacak sorusunun belki en merak edilen yanıtlarından bir diğeri de aracın motoru. Şimdilik tek motor seçeneği sunulmuş olan araç motoru dört silindirli ve 2.0 litre hacme sahip. Bu motor ile ilgili henüz daha detaylı bilgiye sahip değiliz.

Altı ileri manuel ya da yeni CVT otomatik şanzıman alternatiflerine sahip olarak gelecek olan Toyota Corolla hatchback 2019, daha detaylı olarak New York Otomobil Fuarı 2018’de tanıtılacaktır.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.