iPhone Fotoğraf İsim Değiştirme

iPhone, iOS işletim sistemini kullanan; dolayısı ile Android kadar kolay değişiklik yapılamayan bir cihaz. Ne yapmakta zorlanabiliriz ki derseniz, örneğin iPhone fotoğraf ismi değiştirmek konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kişisel verilerinizin güvenliğine ve yazılımınıza zarar vermeden iPhone fotoğraf isimlendirme bilgilerini sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşacağız. iPhone fotoğraf isim değiştirme bilgilerine neden ihtiyacınız olduğunu şu an düşünebilirsiniz, ama zaman gelir ve bu bilgiye gereksinim duyarsınız.

iPhone Fotoğraf İsim Değiştirme

iPhone fotoğraf isimlendirme işlemi sistem tarafından gerçekleştiriliyor. iOS’un son güncellemesi ile birlikte cihazlarınıza bir adet Dosyalar uygulaması gelmiş durumda ve iPhone fotoğraf ismi bu uygulama ile kolay bir şekilde değiştirilebiliyor. iPhone fotoğraf isim değiştirme işlemi için kolay daha farklı uygulamalar da söz konusu; ama bu uygulamaların güvenliğinizi riske attığını da belirtmeden geçemeyeceğiz. Peki bizim size bu noktada önerimiz ne?

iPhone fotoğraf isimlendirme işlemi için hiç bir ek uygulamaya ya da işleme ihtiyacınız yok. Sadece iCloud Drive kullanmanız yeterli. Peki adım adım yapmanız gerekenler neler?

■ iPhone fotoğraf isimlendirme işlemini gerçekleştireceğiniz fotoğrafı, Fotoğraflar’a giriş yaparak bulun ve tıklayın.
■ Paylaşım butonuna basarak, altta yer alan Dosyalar’a kaydet seçeneğine tıklayın.
■ Kayıt yeri olarak iCloud Drive içerisinden bir dosya seçin ve sonrasında Bitti butonuna dokunun.
■ Ardından Dosyalarım’a giderek, iPhone fotoğraf isim değiştirmeyi seçtiğiniz fotoğrafı kaydettiğiniz iCloud Drive dosyasının içerisine gidin.
■ Burada, iPhone fotoğraf ismini değiştirmek istediğiniz fotoğrafı seçin ve açın.
■ Fotoğrafın üzerine basılı tutarak bir menü açılmasını bekleyin ve o menüden Adını Değiştir butonuna dokunun.
■ iPhone fotoğraf isimlendirme işlemini tamamlayıp Bitti butonuna dokunun.

Aynı işlemi, içerisinde güncellenmiş iOS işletim sistemi bulunan iPad’lar ile de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.