iPhone Fotoğraf Düzenleme Programı 2018

Hepimiz fotoğraf çekimi yapıyoruz; çünkü artık günün şartları bizim için bunu gerekli kılıyor. Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak zorunluluğumuz olduğunu hissediyoruz. Ancak şu da bir gerçek ki, neredeyse her fotoğrafı paylaşmadan önce düzenliyoruz. Işığı, renkleri, efektleri… Bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde iPhone fotoğraf düzenleme programı 2018 listesinde yer alan bazı isimlerden söz edeceğiz. Android için yaygın olan programlar iPhone için o kadar yaygın değil; çünkü iPhone için uygulama geliştirmek hem daha zor; hem de daha masraflı. Peki iPhone fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında sizlere en iyi olduğunu düşündüğümüz hangi isimlerden söz edebiliriz? iPhone fotoğraf düzenleme programı listesinde bulunan her isme App Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

iPhone Fotoğraf Düzenleme Programı 2018

■ Snapseed: Başarılı bir iPhone fotoğraf düzenleme programı Snapseed; kullanıcı dostu bir arayüzü var ve söz konusu başarı dolayısı ile Android tarafından da satın alınmış durumda. Menülere parmak hareketleriniz ile girebilip, ayar yapabilmeniz mümkün. Snapseed ile fotoğraflara belirli alanlarda alan yapabilmeniz ve portreler için bulanıklaştırılmış arka plan ile Bokeh, iPhone fotoğraf düzenleme programı 2018 listesinde yer alan Snapseed’i diğerlerinden daha farklı kılıyor. Fotoğraflarınızı çerçeveler, sanatsal efektler ve filtreler ile daha da güzel hale getirebileceğinizi belirtip, iPhone fotoğraf düzenleme uygulamaları listesinde yer alan Snapseed’in App Store’de ücretsiz olduğunu da belirtelim.

■ Enlight: Apple Tasarım Ödülü 2017 yılında Enlight’in oldu. İçerisinde, her tür fotoğraf düzenleme aracını bulunduruyor. Gelişmiş rötüş, yeniden konumlandırma, boyutlandırma ve kırpma da iPhone fotoğraf düzenleme programı 2018 listesinde yer alan Enlight’i öne çıkartan diğer detaylar arasında yer alıyor. Fotoğraflar üzerindeki hakimiyetinizi, özel eğriler kontrolü, maskeler, analog ve çift filtreler, kusursuz siyah beyaz dönüştürme, çift pozlama… gibi detaylarla daha da arttıran Enlight, akıllı fotoğraf düzeltme özelliği ile geliyor ve bu özellik sayesinde, az ya da çok pozlanmış fotoğrafları düzeltebiliyor.

■ Afterlight 2: iPhone fotoğraf düzenleme programı Afterlight’in yenilenmiş ve geliştirilmiş şekli Afterlight 2, yeni özellikleri ve eskisinden daha iyi kullanıcı arayüzü ile ön plana çıkıyor. Filtre düzenleme, filtre koleksiyonu, metin ekleme, toz ve ışık sızması dolguları ve gelişmiş araçları ile dikkat çekiyor. Fotoğrafları tam kalitede yakınlaştırma detayı sayesinde, düzenlemek istediğiniz fotoğrafları, kalite bozulmadan, daha çok detaylandırabiliyorsunuz. Enlight’te olduğu gibi Afterlight 2’de de çift pozlama özelliği bulunuyor. Afterlight 2 ücretli bir uygulama olup, sonrasında uygulama içi satın almalara gereksinim duymayacağınızı da belirtelim.

■ Polarr Photo Editör: Fotoğraflarınızın her detayını, gelişmiş filtreler ve gelişmiş otomatik iyileştirme araçları ile düzenleyebilmeniz Polarr Photo Editör sayesinde mümkün. Yüz odaklı araçlarla daha kolay ve iyi selfieler çekmenizi olanaklı hale getiren Polarr Photo Editör’ün arayüzüne alışmanız biraz zaman alabilir. Özelleştirilmiş araç çubukları, filtrelerle fotoğrafları dışa toplu aktarma, özelleştirilebilir tema, çalışma alanları, fırça araçları, maskeleme, yüz tanıma… gibi detayları sayesinde ince ayarlar yapmanızı olanaklı hale getiren Polarr Photo Editör ücretsiz olarak App Store üzerinden kullanıcıları ile buluşuyor. Ama bölgesel düzenlemeler ve özelleştirilmiş filtrelerin kullanımı ücrete tabii.

■ VSCO: iPhone fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan VSCO, sadece fotoğrafları değil, videoları da düzenlemeye yönelik filtreler ile geliyor. VSCO’nun topluluk odaklı özellikleri bulunuyor. Üstün fotoğraf düzenleme araçlarına sahip olmasının yanında, yıllık üyelik sisteminin de aktif olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Yıllık üyelik sistemi sayesinde daha çok araç ve topluluk içeriğine sahip olma olanağının arttığını belirtmeden geçmemeliyiz. Sanatsal efektleri çok fazla olan ve filtrelerin etkisini ayarlayabileceğiniz VSCO, fotoğraflarınızdaki tüm detaylara ince ayar yapmanızı olanaklı hale getiriyor. VSCO’yu bir kamera uygulaması haline de getirebilirsiniz; çünkü odaklanma kontrolleri ve özel diyafram ayarları uygulama içerisinde yer almaktadır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.