OnePlus 6 Ne Zaman Çıkacak?

Son günlerde herkesin aklında OnePlus 6 ile ilgili sorular mevcut. İlk olarak sizlere OnePlus 6 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı olan OnePlus 6 çıkış tarihinden söz edeceğiz. Sonrasında da OnePlus 6 nasıl olacak sorusunun yanıtları arasında yer alan OnePlus 6 özelliklerini gözden geçireceğiz. Eğer sizin de OnePlus 6’ya bir merakınız varsa, ilerleyen bölümlerde bu merakınızı gidermiş olacağız.

OnePlus 6 Ne Zaman Çıkacak?

Aslında genel olarak OnePlus 6 çıkış tarihi ile ilgili bir açıklama, şirket tarafından yapılmış değil. Ancak şöyle bir durum söz konusu ki, Hindistan basını OnePlus 6 çıkış tarihi bilgilerini sızdırmış durumda. Ve bu noktada verilen tarih: 18 Mayıs 2018. Bununla birlikte OnePlus 6 fiyatına dair de bilgiler ileri sürülüyor. Bu bilgiler iddia niteliğini taşımakla birlikte, OnePlus 6 fiyatının 600$ civarı olacağı düşünülüyor. Buna göre OnePlus 6 fiyatı Türkiye için 2500 TL’nin üzerinde olacaktır.

OnePlus 6 Nasıl Olacak?

7.5 milimetre inceliğe sahip olacak olan OnePlus 6 özellikleri arasında 175 gram ağırlıktan söz ediliyor. Cihazın önü cam; gövdesi ise alüminyum olacak. Çift SIM kart ile çalışacak olan OnePlus 6 özellikleri arasında 6.28 inç optik AMOLED ekrandan söz etmeden geçmemek gerekiyor. 1080 x 2280 piksel ekran çözünürlüğü ve 402 ppi ekran yoğunluğuna sahip olacak olan cihaz Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunacak.

DCI-P3 ve Oksijen arayüzü ile gelecek olan OnePlus 6 içerisinde Android 8.1 işletim sistemi yüklü olacak. SnapDragon 845 sekiz çekirdekli işlemciye sahip olacak olmanın yanında bu çekirdeklerden dört tanesi 2.7 GHz, diğer dört tanesi de 1.7 GHz hızında çalışacak. Adreno 630 ise cihazın grafik işlemcisi olacak. Hafıza kartı ile depolama alanı genişletilmeyecek olan OnePlus 6 özellikleri arasında, 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile birlikte, seçenekli olarak 6 GB RAM ve 64 GB ya da 128 GB dahili depolama alanı da yer alacak.

OnePlus 6 nasıl olacak sorusunun yanıtlarını vermeye devam ederken, sıra kameraya geldiğinde çift dahili kameradan söz etmeyi unutmamalıyız. f/1.7 diyafram açıklığına sahip 16 MegaPiksel ve f/1.7 diyafram açıklığına sahip 20 MegaPiksel kameralar faz algılama otomatik odaklanma ve çift LED flaş özelliklerine sahip olacak. Bu kameralar ile 2160 – 720 piksel arası pek çok farklı çözünürlükte video kaydı gerçekleştirilebilecek. f/2.0 diyafram açıklığına sahip 16 MegaPiksel çözünürlüğünde ön kamera ile de Full HD kalitesinde görüntüler elde edilebilecek.

OnePlus 6 özelliklerinden bir diğeri de cihaz içerisinde 3.450 mAh gücünde değiştirilebilir pil bulunması.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.