Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması 2018

Alınan bir karar neticesinde, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2018 yılına çekildi ve 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak. Bununla birlikte, nerede oy kullanacağım 2018 sorusu akılları karıştırmaya başladı. Pek çok kişi tatilini erteledi; çoğu kişi de kaydını yazlıklarının bulunduğu bölgelere aldı; vatandaşlık görevini yerine getirmek için. Ancak artık muhtarlıklarda, seçmen listelerini sonuna kadar kontrol edip, nerede oy kullanacağım 2018 sorusunun yanıtını aramanıza gerek kalmadı. Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması 2018 yayınlandı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun hazırlamış olduğu seçim takvimine göre, 12 Mayıs 2018 Cumartesi gününe kadar, muhtarlık bölgesi askı listeleri askıda kalmaya devam edecek. Bu nedenle muhtarlıklar haftasonu da açık olacak. Ancak çalışıyor olabilirsiniz, şehir dışında bulunabilirsiniz ve haftasonuna kadar dönüşünüz de olmayabilir. Sadece bir askı listesine bakmak için gelmek zorunda değilsiniz. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2018 için Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması 2018 tam da bu amaca yönelik olarak yayınlandı.

Nerede oy kullanacağım 2018 sorusunun yanıtını, Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması ile öğreneceksiniz ve bunu sadece kendiniz için değil, aynı hanede ya da bina içerisinde birlikte ikamet ettiğiniz kişiler için de öğrenebileceksiniz. Yani, hanenizde sizinle birlikte kimler ikamet ediyor? Aynı binada yaşadığınız ve oy kullanacak olan komşularınız kimler gibi soruların yanıtlarını da Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması ile öğrenebileceksiniz.

Yurtdışında yaşıyorsanız da nerede oy kullanacağım 2018 sorusunun yanıtlarını yine Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2018 için aynı uygulama üzerinden öğrenebileceksiniz. Burada, yurtdışı seçmen kütüğüne kayıt olup olmamanızın yanında, kaydınızın hangi dış temsilcilikte bulunduğunu görebileceksiniz.

Uygulamayı hem iOS; hem de Android cihazlarınızda kullanabileceksiniz. Bunun için uygulama marketlere, Google Play Store ve App Store giriş yaparak uygulamayı cihazlarınıza yükleyebilirsiniz:

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.