WhatsApp Ücretli Mi Olacak 2018?

Akıllı telefon kullanıp da, içerisine WhatsApp yüklememiş olan yoktur. Bir internet kullanıcısının, mesajlaşma uygulaması içerisinde aradığı, yazılı mesaj, sesli ve görüntülü konuşma gibi tüm gereksinimler WhatsApp tarafından karşılanmaktadır. Her ne kadar alternatifleri olan Messenger, Skype, Twitter ve İnstagram’ın Direct Mesaj uygulamaları bulunsa da bunların hiç biri WhatsApp’in yerini tutamaz. Ama WhatsApp da siber saldırıların adresi olmuş durumda. Pek çok kişinin aklında şu sorular var: WhatsApp ücretli mi olacak, WhatsApp ücretli mi olacak 2018, WhatsApp ücretli mi oluyor…? Bunun siber saldırılarla ne ilgisi var derseniz, gelin birlikte gözden geçirelim.

WhatsApp Ücretli Mi Olacak 2018?
WhatsApp Ücretli Mi Olacak?
WhatsApp Ücretli Mi Oluyor?

WhatsApp ilk zamanlar ücretli bir uygulama idi. Şöyle ki, uygulamayı ilk olarak ücretsiz, bir sene boyunca kullanıyorduk; sonrasında da hesabımızdan 0.99$ gibi küçük bir ücret alınıyordu ve bu alınan ücret bizim WhatsApp’ımızın yıllık abonelik ücreti gibi değerlendiriliyordu. Ancak sonrasında WhatsApp tamamen ücretsiz hale geldi ve yetkililer tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın bundan sonra her zaman, tamamen ücretsiz olacağı dile getirildi. Ama son zamanlarda, WhatsApp’tan geldiği imajını uyandıran bir mesaj, bizlere, WhatsApp ücretli mi olacak 2018 sorusunu sorduruyor.

Gelen mesaj şu şekilde: “WhatsApp aboneliğinizin süresi dolmuştur. Hesabınızı doğrulamanız ve 0.99$ karşılığında ömür boyu WhatsApp aboneliği alabilmeniz için bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir.”

Bu mesaj sizlere WhatsApp tarafından gönderilmemekte olup, elinize bir siber saldırı sonucunda ulaşmış bulunmaktadır. WhatsApp’ın ücretli olması durumu söz konusu değildir. Bu nedenle bu mesaja itibar etmemeniz gerekmektedir. Aksi halde, siber saldırıya kurban gitmiş olmakla kalmaz; aynı zamanda hem akıllı telefonunuza virüs bulaştırır; hem de kimlik avcılarının tuzağına düşmüş olursunuz.

Sadece bu değil, güvenliğiniz için, mailinize, Facebook gibi sosyal medya hesaplarınıza gelen, içeriğinde bağlantı linki bulunan, güvenmediğiniz hiç bir mesajı açmamalısınız.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.