WhatsApp Yüksek Öncelikli Bildirimler Geliyor

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en sık tercih edilen WhatsApp ve WhatsApp bu liderliğini kaptırmamak adına sürekli olarak çalışmalarına devam ediyor. Sürekli yeni güncellemeler yapan WhatsApp, kendini geliştiriyor; özellikleri arasına yeni özellikler ekliyor. WhatsApp Yüksek Öncelikli Bildirimler de bu yeni özelliklerden olacak. WhatsApp Yüksek Öncelikli Bildirimler nedir, nasıl çalışır derseniz, beta aşamasında olan bu özelliği sizlere ilerleyen bölümlerde anlatacağız.

WhatsApp Yüksek Öncelikli Bildirimler nedir derseniz, Bildirimleriniz arasında, gelen kişisel ya da grup sohbeti bildirimlerinizi başa tutturmanızı sağlayan bir özellik olduğunu belirtebiliriz. Bu özellik WhatsApp Pin özelliği gibi çalışacak olup, belirlediğiniz kişi ya da grupların mesajlarını asla kaçırmamanız adına sizlere yardımcı olacaktır.

Sadece Android 5.0 ve üzeri sürümlerde çalışacak olan WhatsApp özelliğini iOS kullanıcıları göremeyecek. Çünkü iOS’un bildirim sabitleme gibi bir durumu söz konusu değil. Bu nedenle WhatsApp yüksek öncelikli bildirimlerden sadece Android kullanıcıları yararlanabilecek.

WhatsApp Beta Testlerine katılırsanız, özelliği şimdiden deneyebilirsiniz. Çünkü beta uygulaması yayınlanmış durumda. Ancak beta testlerine katılmazsanız, önümüzdeki haftalarda Play Store’de yayınlanacak olan WhatsApp güncellemesine kadar beklemeniz gerekecektir.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.