Eski Telefon Nasıl Değerlendirilir?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi en çok telefonları vuruyor. Bir sene önce almış olduğunuz ve aslında çok gelişmiş özellikleri bulunan telefonunuzun bir sene sonunda eski telefon kategorisine girdiğini görebiliyorsunuz. Teknolojiyi yakından takip eden bir kişi iseniz eski telefon kullanmaya tahammül edemeyebilirsiniz. Ama kabul edin ki telefonunuz aslında eski değil, sadece adı eski… Peki eski telefon nasıl değerlendirilir? Eski telefonla ne yapılabilir? Sizlere ilerleyen bölümlerde, eski telefonunuzu ne şekilde değerlendirebileceğinizden söz edeceğiz.

Eski Telefon Nasıl Değerlendirilir?
Eski Telefonla Ne Yapılabilir?

Eski telefonunuzun herhangi bir sıkıntısı olmadığından eminseniz, onu annenize, babanıza ya da çocuğunuza verebilirsiniz. Ya da internet üzerinden, ikinci el eşya satan sitelerde satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, çevrenizde bulunan, ikinci el telefon satan yerlere de bakabilirsiniz, ama buralarda telefonunuzun değerinden daha ucuza satılabileceğini unutmamalısınız. Bu noktada, iyi bir fiyat araştırması yapmanız gerekecektir. Ya da, eski telefonunuzu kendiniz, farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Şimdi size neler yapabileceğinizden söz edelim:

■ Güvenlik Kamerası Ya Da Bebek Kamerası: Eğer eski telefonunuzun kamera çözünürlüğü iyi ise depolama alanı geniş ise kablosuz ağ, 3G, 4G bağlantılar yapabiliyorsa, ücretsiz ya da ücretli uygulamalardan birini kullanarak onu bir bebek kamerası ya da güvenlik kamerası haline getirebilirsiniz. Bununla birlikte, isterseniz canlı görüntü izleme şansına dahi sahip olabilirsiniz. Ya da depolanan videoları sonraki bir zamanda kontrol edebilirsiniz.

■ Navigasyon Ya Da Araç Kamerası: Eski telefonunuzu, ücretli ya da ücretsiz uygulamalar kullanarak navigasyon şeklinde değerlendirebilirsiniz. Ya da araç kamerası olarak kullanıp, görüntüleri video şeklinde kaydedebilirsiniz.

■ Dijital Çerçeve: İsterseniz ücretli, isterseniz ücretsiz bir uygulamayı eski telefonunuza yükleyerek, telefonunuza bir stant alıp, onu bir dijital çerçeve olarak ister evinizde, isterseniz de ofisinizde kullanabilirsiniz. Bu sayede sadece resimlerinizi değil, videolarınızı da dijital çerçevede izlemiş olursunuz.

■ Uzaktan Kumanda: Televizyonunuzu ya da klimanızı ya da uzaktan kumandalı herhangi bir cihazınızı eski telefonunuzla kumanda edebilirsiniz. Ancak bunun için telefonunuzun kızıl ötesi özelliğinin bulunması gerekmektedir.

■ 3G/4G Paylaşım Aracı: Eski telefonunuzu kablosuz ağ için modem olarak kullanabilir ve Hotspot ile dizüstü bilgisayar ya da diğer telefonlarınıza internet verebilirsiniz.

■ Elektronik Kitap Okuyucu: Eğer ekranı büyük bir eski telefonunuz varsa, onu, içerisine ücretsiz ya da ücretli uygulamalar yükleyerek bir elektronik kitap okuyucu haline getirebilirsiniz.

■ Medya Merkezi: İçerisine müzik, video, fotoğraf gibi medya paylaşımlarınızı yüklediğiniz eski telefonunuzu medya merkezi haline getirebilir, hatta HDMI bağlantısı ile televizyona bağlayarak görüntüleri büyük ekranda izleyebilirsiniz. Eğer hafıza kartı kullanımı da bu telefon ile destekleniyorsa, çok daha fazla medya dosyasına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

■ Oyun / Eğitim: Ücretli ya da ücretsiz pek çok eğitim ve eğitici oyun yazılımını eski telefonunuza yükleyebilir, bir de ebeveyn kontrol uygulaması yükleyerek çocuğunuz için eski telefonunuzu faydalı bir cihaz haline getirebilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.