Sony Xperia XZ2 Nasıl Olacak?

Sony, uzun zamandan bu yana OmniBalance tasarım dili kullanarak akıllı telefonlarını üretiyor ve üretmiş olduğu bu cihazların da tasarımları dolayısı ile eleştiri alıyordu. Sony Xperia XZ2, OmniBalance’nin güncelleneceği cihaz olarak görünüyor ve bununla birlikte Sony Xperia XZ2 çerçevesiz ekranı ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki Sony Xperia XZ2 nasıl olacak? İşte merakla beklenen Sony Xperia XZ2 özellikleri hakkında ilk bilgiler:

Sony Xperia XZ2 Nasıl Olacak?

Çerçevesiz ekranlarının en iddialarından biri olması beklenen ve bu nedenle akıllı telefon piyasasına bomba gibi düşeceği tahmin edilen Sony Xperia XZ2’nin üst tarafında kamera ve ahize sensörleri yer alacak. Cihazın sağ tarafında ise deklanşör, güç, ses kontrol butonları ve birleşik parmak izi sensörü yer alıyor. Sağ tarafta yer alacak olan bu buton ve sensörler, daha önce Sony kullanmamış olanlara tuhaf gelebilir; alışmakta zorlanabilirler. Ama Sony için bu detaylar oldukça sıradan.

Peki tasarımı bir kenara bıraktığımızda Sony Xperia XZ2 özellikleri arasında teknik olarak neler yer alacak? Tüm bunların birer sızıntı olduğunu ve net bilgiler olmadığını belirterek, inceliğinin 7.4 mm; ağırlığının ise 156 gram olacağını belirtelim. IP65 / 68 sertifikalarına sahip olacağı tahmin edilen Sony Xperia XZ2 özellikleri arasında 4 GB RAM, 64 GB da dahili depolama alanının yer alması bekleniyor.

Qualcomm Snapdragon 845 işlemcinin de Sony Xperia XZ2 özellikleri arasında yer alan diğer detay olacağı tahmin ediliyor ki bu işlemci 2017 standartlarının üzerinde. Bilindiği gibi 2017’nin en iyi işlemcisinin SnapDragon 835 olduğu konuşuluyor. 5.48 inç ekran boyutuna sahip olması beklenen Sony Xperia XZ2’nin ekran çözünürlüğü ise Full HD olarak düşünülüyor ki bu da 2017 kriterlerinin gerisinde bırakıyor cihazı; çünkü özellikleri sızdırılan ve tanıtımları yapılan yeni akıllı telefon modellerinde artık Full HD+ ekran çözünürlüğü kullanılıyor.

Peki ya Sony Xperia XZ2 nasıl olacak sorusunun yanıtları arasında kamera cephesinde bizi neler bekliyor? Cihazın arkasında iki kameranın bulunacağı ve bunların da 12 MegaPiksel çözünürlüğe sahip olacağı tahmin ediliyor. Bu noktada asıl ilginçlik ise cihazın ön tarafında: Önde tek bir kamera; ama 15 MegaPiksel çözünürlüğünde bir kameranın bulunması bekleniyor.

Android 8.1 işletim sistemine sahip olarak gelmesi beklenen Sony Xperia XZ2 özellikleri arasında yer alacak pil gücü ise 3.130 mAh olarak tahmin ediliyor. Cihazda hızlı şarj teknolojisi de bulunacak. Tüm bunlara ek olarak cihazın hem çift SIM kart desteği sunması, hem de MicroSD kart kullanımı gerçekleştirmesi bekleniyor. Günümüzde genellikle, çift SIM kart desteği bulunan cihazlarda, ikinci SIM kart, kullanılmak istenmesi halinde MicroSD kart yuvasına takılıyor. Sony Xperia XZ2 bu anlamda da fark yaratacak gibi görünüyor.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.