Huawei Honor 9 Lite Özellikleri

Sizlere kısa zaman önce, Huawei Honor 9 Lite nasıl olacak sorusunun yanıtlarını, elde etmiş olduğumuz bilgiler çerçevesinde vermiştik. Ancak şimdi Huawei Honor 9 Lite özelliklerini aktaracağız. Huawei Honor 9 Lite tanıtımı Çin’de düzenlenen bir etkinlik ile gerçekleştirildi. İşte önde iki, arkada iki kamerası bulunan ve üst seviye ekrana sahip Huawei Honor 9 Lite hakkında tüm detaylar:

Huawei Honor 9 Lite Özellikleri

Kirin 659 sekiz çekirdekli işlemci ile çalışan cihazın işlemci hızı 2.36 GHz. Grafik işlemci tarafında ise Mali T830 MP2 GPU yer almakta.

Huawei Honor 9 Lite’in iki farklı versiyonu bulunuyor; bunlardan birinin RAM’i 3 GB ve dahili depolama alanı 32 GB. Diğerinin RAM’i ise 4 GB ve dahili depolama alanı 64 GB. Söz konusu hafızaları MicroSD kart desteği ile arttırabilmek mümkün

Huawei Honor 9 Lite özellikleri arasında bahsetmiş olduğumuz ekranın boyutu 5.65 inç. 18:9 ise cihazın ekran oranı. Full HD+ olarak adlandırılan ekran çözünürlüğü 1080 x 2160 piksel olarak belirtiliyor.

Peki ya, ekran haricinde söz ettiğimiz dört kamera hakkında neler söyleyebiliriz? Huawei Honor 9 Lite’in hem ön; hem de arka kısmında iki kamera bulunuyor. Bunlardan biri 13 MegaPiksel, diğeri de 2 MegaPiksel çözünürlüğünde. Hem ön kameralar; hem de arka kameralar ile 1080 piksel; yani Full HD kalitesinde video kayıtları gerçekleştirilebiliyor.

Huawei Honor 9 Lite özelliklerinde batarya tarafında ise 3.000 mAh gücünde bir pil bulunuyor. Ve bu pil hızlı şarj teknolojisi ile kısa sürede dolma özelliğine sahip.

Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile gelen cihazın arayüzü ise Emotion Ul olarak belirtiliyor.

Huawei Honor 9 Lite üstün özelliklerinden çok, kullanıcı dostu Huawei Honor 9 Lite fiyatı ile gündemde. Başlangıç fiyatı Çin’de 182$… Bu rakam ülkemiz için 1.000 TL üzeri olacaktır, ancak yine de bu gelişmiş cihaz için fiyatın uygun olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Yakın zamanda Huawei Honor 9 Lite satışı Avrupa ülkelerinde de gerçekleşmeye başlayacak.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.