Vivo NEX S Nasıl Olacak?

Vivo NEX S‘in tanıtımı gerçekleştirildi ve büyük ekranlı, büyük bir bataryaya sahip olan cihazın çıkış tarihi de 23 Haziran 2018 olarak belirtildi. Peki Vivo NEX S nasıl olacak? Sizlere ilerleyen bölümlerde, sahip olmayı isteyeceğiniz Vivo NEX S özellikleri ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. Ülkemize gelip gelmeyeceği hakkında her ne kadar bilgi sahibi olmasak da, Vivo NEX S’e mutlaka sahip olmak isteyeceğinizden de emin gibiyiz.

Vivo NEX S Nasıl Olacak?

8 milimetre incelik ve 199 gram ağırlığında bulunan Vivo NEX S özellikleri arasında çift SIM kart kullanımı yer almakta. 6.59 inç Süper AMOLED ekran, 1080 x 2316 piksel ekran çözünürlüğü ve 388 ppi ekran yoğunluğuna sahip olacak olan cihazın Funtouch OS 4 arayüzü ve Android 8.1 işletim sistemi ile birlikte geleceğini de belirtmeden geçmeyelim.

Vivo NEX S özellikleri arasında yer alan donanım detaylarına baktığımızda, SnapDragon 845 sekiz çekirdekli işlemci ile karşılaşıyoruz ve bu işlemcinin dört çekirdeği 2.7 GHz, diğer dört çekirdeği de 1.7 GHz hızında çalışıyor. Adreno 630 grafik işlemci ile desteklenen Vivo NEX S’te MicroSD kart yuvası bulunmuyor. Yani var olan dahili depolama alanı ile yetinmek gerekiyor. 8 GB RAM’i bulunan cihazın 128 GB, 256 GB olmak üzere iki farklı dahili depolama alanı seçeneği bulunuyor. Yani MicroSD kart kullanımı olmasa da dahili depolama alanı oldukça yeterli.

Vivo NEX S nasıl olacak sorusunun yanıtları arasında yer alan kamera detaylarına gelince, şu ana kadar vermiş olduğumuz bilgilerden, cihazın ne denli güçlü olduğunu zatenanlamış olmanız gerek. Bu güce, günün çift dahili kamerası da uymazsa olmaz tabi ki. Çift dahili kameranın bir tanesi f/1.8 diyafram açıklığına sahip ve 12 MegaPiksel; diğeri ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip ve 5 MegaPiksel olarak belirtilmekte. Dört eksenli OIS, faz algılama otomatik odaklanma ve çift LED çift tonlu flaş özelliklerine sahip bu kameralar ile 4K ve Full HD kalitesinde videolar kaydedebilmek mümkün.

Vivo NEX S özellikleri arasında yer alan ön kameraya gelince, f/2.0 diyafram açıklığına sahip Pop-up ön kameranın çözünürlüğü 8 MegaPiksel. Değiştirilebilir 4.000 mAh büyüklüğünde pil ile gelen cihazın siyah ve kırmızı renk alternatifleri mevcut.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.