iPhone Elma Logosunda Takılı Kalırsa

iPhone kullanıcıları zaman zaman, iPhone açılmıyor nasıl açabilirim şeklinde sorularla bizlere ulaşmaktalar. Ancak iPhone’un açılması için ilk önce neden kapandığını bulmak gerekmektedir. Örneğin ısındığı için açılmayan iPhone’nin önce soğuması beklenir. Pili biten iPhone’yi açmak için önce bir süre şarj edilir. Peki ya iPhone elma logosunda takılı kalırsa? iPhone elma logosunda takılı kaldı şeklinde bir probleminiz varsa, çözümü için neler yapabileceğinizden size kısaca söz edelim.

iPhone Elma Logosunda Takılı Kalırsa

iPhone cihazınızı açtığınızda, tam başlayacak iken, o da ne? iPhone elma logosunda takılı kaldı… Ya da mavi bir ekran geldi; ya da ekranın rengi kırmızı; ama yine de takılı kaldı ve açılmıyor… İşte bu aşamada izlemeniz gereken bir kaç farklı yol bulunmaktadır. Sıra ile onlardan söz edelim. iPhone açılmıyor nasıl açabilirim diyenler neler yapmalı?

■ İlk işiniz iPhone’unuzu bilgisayara bağlamak olsun. Ancak iPhone’u bağladığınız bilgisayarda mutlaka iTunes yüklü olmak durumunda. Eğer bilgisayarınız yoksa bir başkasının bilgisayarını kullanabilirsiniz. Ancak bunu da yapamıyorsanız, size yakın bir Apple Store ya da Apple Yetkili Servisi’ne giderek bu konuda yardım alabilirsiniz.

■ Biz bilgisayarınıza iPhone’unuzu bağladığınızı var sayıyoruz. Şimdi iPhone’unuzu yeniden başlamaya zorlamalısınız. Bu işlemi telefonunuzun modeline göre yapmanız gerekmektedir. Yeniden başlamaya zorlamak için size uygun yöntemi seçip uygulayın:
• iPhone 6S dahil olmak üzere, daha önceki iPhone’lerin, iPhone yeniden başlamaya zorlamak için yapmaları gereken işlem şudur: Aynı anda, ana ekran düğmesi ile birlikte, üst ya da yan düğmeyi basılı tutun. Karşınıza kurtarma ekranı gelinceye kadar da düğmeleri bırakmayın.
• iPhone 7 ve iPhone Plus için yeniden başlatmaya zorlama yöntemi: Aynı anda ses kısma düğmesine ve yan düğmeye basılı tutun. Kurtarma ekranını görene kadar da elinizi düğmelerin üzerinden çekmeyin.
• iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için iPhone yeniden başlatmaya zorlama yöntemi şu şekildedir: İlk olarak hızlı bir şekilde ses açma düğmesine basıp elinizi çekin. Ardından ses kısma düğmesine basıp yine elinizi çekin. Sonrasında karşınıza kurtarma ekranı çıkana kadar yan düğmeye basılı tutun.

■ iPhone telefonunuzun modeli hangisi olursa olsun, kurtarma ekranını görene kadar, basılı tuttuğunuz düğmeleri bırakmayın. Elma logosundan sonra geleceği için, elma logosunda bırakmamalısınız. Kurtarma ekranı geldiğinde tüm basılı duran düğmeleri bırakmalısınız.

■ Şimdi karşınıza, Geri Yükleme ya da Güncelleme seçenekleri çıkacak. Bu seçeneklerden Güncelle’yi seçmelisiniz. Böylece iTunes telefonunuza, iOS’u geri yükler; ama verilerinizi silmez. iPhone’unuz için uygun iOS’u iTunes sizin için indirir. Ancak indirme işleminin 15 dakikadan uzun sürmesi halinde telefonunuz kurtarma modundan çıkar. Bu durumda ilk başa dönüp, adımları yeniden uygulamanız gerekecektir.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.