Samsung Galaxy Note 8 – Apple iPhone X Karşılaştırma

Eğer son zamanlarda bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız, sizler için bir telefon karşılaştırması yapmak ve Samsung Galaxy Note 8 – iPhone X karşılaştırma hakkında sizleri bilgi sahibi yapmak istedik. Samsung ve iPhone karşılaştırması her zaman yapılmakta olup, Samsung kullananlar iPhone, iPhone kullananlar da Samsung’a çamur atar. Siz kararsız grupta mısınız? Fiyatı 4.000 TL bile olmayan Samsung Galaxy Note 8 mi; yoksa 7.000 TL üzerinde olan iPhone X’i mi almalısınız? İşte yanıtlarımız:

Samsung Galaxy Note 8 – Apple iPhone X Karşılaştırma

■ Samsung Galaxy Note 8 için 6.3 inç. iPhone X ekranı ise 5.8 inç ve Note 8 ekranından küçük, ama diğer iPhone modellerine baktığımızda, Apple’nin kendi çapında büyük.

■ iPhone X, Samsung Galaxy Note 8’den daha hafif: 174 gram. Note 8 ise 195 gram.

■ Telefon karşılaştırmaya devam eder ve iPhone ile Samsung’un iki cihazını tabiri caizse kapıştırırken, her ikisinin de kamera çözünürlüğünün 12 MegaPiksel olup; aynı olduğunu görüyoruz.

■ Dahili depolama alanında iPhone X 256 GB gibi üstün bir depolama alanı sunuyor. Samsung Galaxy Note 8 için 64 GB’lık bir dahili depolama alanından söz etmek gerekiyor.

■ RAM cephesinde ise Note 8, iPhone X’ten iki kat daha başarılı. iPhone X 3 GB; Samsung Galaxy Note 8 ise 6 GB RAM’e sahip.

■ Samsung Galaxy Note 8 işlemcisi 8; iPhone X işlemcisi ise 6 çekirdekli.

■ İşlemci hızında da Samsung daha iyi durumda, 2.3 GHz ile. iPhone X işlemcisi ise 2.1 GHz…

■ Peki ya cihazların ekran çözünürlükleri? Samsung Galaxy Note 8 1440 x 2960 piksel; yani QHD; iPhone X ise 1125 x 2436 Piksel; yani FHD… Burada da Samsung daha üstün.

■ Her iki cihaz için de video kayıt çözünürlüğü Ultra HD; yani 4K ve 2160 piksel olarak belirlenmiş durumda.

■ Samsung Galaxy Note 8 – iPhone X karşılaştırmasında sıra pil gücüne geldiğinde, iPhone 2.716 mAh gücünde bir pil kullanmış; Samsung yine daha iyi ve 3.300 mAh güç sunuyor.

■ Cihazların işletim sistemleri ise zaten farklı, iOS 11 iPhone X, Android 7.1.1 ise Note 8’in işletim sistemi.

■ Her iki cihazın da kablosuz şarj özelliği bulunuyor. Note 8 hızlı şarj desteği ile geliyor; iPhone X ise yarım saat şarj edildiğinde, pil yarı yarıya dolmuş oluyor.

Note 8’deki ön kamera çözünürlüğü 8 MegaPiksel. iPhone X ise 7 MegaPiksel ön kameraya sahip:

■ Samsung ön kamerada 4K; iPhone ise Full HD kalitesinde videolar kaydedebiliyor.

■ Telefon karşılaştırmayı yaparken, iPhone X hafızasının çok güçlü ve 256 GB olduğunu belirtmiştik. Bu nedenle hafıza kartı kullanmıyor. Ancak Note 8 hafıza kartı kullanım desteği ile 64 GB dahili depolama alanı sunuyor.

■ iPhone X 7.7 mm inceliği ile, Note 8’in 8.5 mm inceliğinden daha ince.

■ Gümüş, altın, siyah, mavi olmak kaydı ile dört farklı renk seçeneği bulunan Note 8’e karşı iPhone X gümüş ve siyah renk seçeneklerini sunuyor.

Şebeke içi görüntülü arama ve parmak izi okuyucu özelliklerini iPhone X sunmaz iken, bu iki özellik de Note 8’de bulunuyor.

■ Metal çerçevenin kullanıldığı Note 8’e karşı iPhone X çerçevesi paslanmaz çelik.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.