Apple iPhone 3GS Özellikleri

Apple iPhone 3GS hakkında sizlere ilerleyen bölümlerde bilgiler aktaracağımızı belirtirsek, siz bize, üretimi durdurulmuş olan Apple iPhone 3GS özelliklerinden neden bahsettiğimizi haklı olarak sorarsınız. Biz de size deriz ki: Güney Kore’de Apple iPhone 3GS fiyatı 40$’dan cihaz yeniden satılmaya başlanacak. 2009 yılında; yani bundan tam 9 sene önce Apple iPhone 3GS fiyatı 99$’dı. Şimdi ise 40$. Ancak Apple iPhone 3GS özelliklerinde hiç bir iyileştirme ya da geliştirme yok. Cihaz sadece eskiden olduğu hali ile ve kaç tane üretileceği henüz belli olmayan bir miktarda üretilecek. Bir zamanların en iyi telefonları arasında yer alan efsane Apple iPhone 3GS’yi alıp, istiyorsanız teknoloji koleksiyonunuza ekleyebilir, ya da kim bilir belki yedek telefonunuz olarak kullanabilirsiniz. 40$’lık Apple iPhone 3GS fiyatı, her ne kadar çok eski de olsa,bir iPhone sahibi olmak isteyenler için çok iyi bir rakam. O halde hemen Apple iPhone 3GS özelliklerini gözden geçirelim…

Apple iPhone 3GS Özellikleri

12.3 milimetre inceliğe sahip olan Apple iPhone 3GS’nin ağırlığı 135 gram. Mini SIM ile çalışan cihazda 3.5 inç TFT kapasitif dokunmatik ekran yer alıyor. Bu ekranın çözünürlüğü 320 x 480 piksel. Ekran oranı ise 3:2… 165 ppi de ekran yoğunluğu. Şimdi siz, 3.5 inç büyüklüğündeki bu ekrana küçük diyebilirsiniz ama günümüzde 4 inç iPhone modelleri oldukça popüler derecede satılıyor. Fakat ekran yoğunluğu oldukça az demeden de geçmemeliyiz tabi ki. Bu ekran kırılma ve çizilmelere karşı Gorilla Glass Oleofobik kaplama ile korunuyor.

İçerisinde iOS 3 işletim sistemi yüklü olarak gelen Apple iPhone 3GS, almış olduğu güncellemelerle iOS 6.1.6’ya kadar yükseltilebiliyor. 600 MHz – Cortex A8 işlemci ve PowerVR SGX535 grafik işlemci ile güçlendirilen Apple iPhone 3GS özellikleri arasında MicroSD kart kullanımı ile dahili depolama alanını arttırma olanağı bulunmuyor. Bununla birlikte, cihazın dahili depolama alanı 8 GB, 16 GB ve 32 GB olarak seçeneklendiriliyor. RAM ise 256 MB… Günümüzde akıllı telefonların RAM değerlerinin 8 GB’a kadar çıktığını düşünecek olursak elbette bu RAM değeri oldukça düşük kalıyor. Cihazın yavaş olacağını zaten işlemcisinden algılamış olmakla birlikte, RAM’de de görmüş olduk. Her şeye rağmen yine, kısa bir zaman öncesine kadar iPhone’nun en çok satılan modellerinde 1 GB RAM kullanıldığını da hatırlatmadan geçmeyelim.

Peki ya tarihin tozlu arşivlerinden çıkarılacak olan Apple iPhone 3GS özellikleri arasında yer alan kamera değerleri nasıl? Dahili kamera f/2.8 diyafram açıklığına sahip ve 3.15 MegaPiksel çözünürlüğünde. Bu kameranın dokunmatik odaklama ve coğrafi konum etiketleme özellikleri bulunuyor. Onunla 480p kalitesinde görüntü kayıtları alabilirsiniz ki, her şeyi kabul etseniz bile bu görüntü kalitesi gerçekten çok düşük. Apple iPhone 3GS’nin ön kamerası ise bulunmuyor. Değiştirilebilir Li-ion pil ile gelen Apple iPhone 3GS’nin 12 saat 2G ile, 5 saat 3G ile konuşmaya olanak tanıdığı ve 300 saat bekleme süresi sunduğu belirtiliyor.

Apple iPhone 3GS fiyatının 40$ olduğunu belirtmiştik. Yani eğer cihaz Türkiye’ye gelecek olursa ki muhtemelen gelecektir; en yüksek Apple iPhone 3GS fiyatı ortalama 300 TL civarında olacaktır. Cihazın renk alternatifleri ise siyah ve beyaz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.