HTC U11 Nasıl?

HTC’nin yeni amiral gemisi HTC U11, hem donanım, hem de tasarım olarak oldukça iddialı. Cihazın tanıtımı resmi olarak gerçekleştirildi ve hakkında merak edilen her şey, HTC U11 özelliklerinin açıklanması ile birlikte ortaya çıkmış oldu. Sizin de HTC U11 nasıl sorusunun yanıtlarını merak ettiğinizi düşünerek, bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

HTC U11 Özellikleri

Her şeyin öncesinde HTC U11’in tasarımından söz edelim. Akışkan cam teknolojisini kullanan cihaz bu özelliğini HTC U Ultra ve HTC U Play’i örnek alarak elde ediyor. Bununla birlikte, Edge-Sense özelliğini kullanan cihazın bazı bölümleri, sıkılabilir metalden oluşuyor. Bu teknoloji ile daha önce hiç karşılaşmadık.

Peki HTC U11’nun sıkılabilir metal bölümlerinin olması bize ne ifade ediyor? Hemen örnek verelim. Cihazın Sense arayüzü içerisinden bu özelliğin özelleştirilerek kullanıldığını belirtelim ve sonrasında şöyle örnek verelim: Telefonunuz elinizde ve siz selfie çekmek istiyorsunuz Bunun için kameranızı açtınız. Telefonunuzu kenarlarından sıkmanız yeterli. Selfieniz kendiliğinden çekilecektir.

Aynı şekilde, telefonun alt kısımlarını sıkarak, başka hiç bir şeye dokunmadan, o anda ihtiyaç duyduğunuz ve önceden belirlemiş olduğunuz bazı uygulamaları açabileceksiniz. Hal böyle olunca, cihaz, önceki modellere göre çok da farklı geliyor kulağa değil mi?

Cihazın IP67 sertifikası mevcut. Bu bize, HTC U11 özellikleri arasında, cihazın suya ve toza dayanıklılığının olduğunu gösteriyor. 3.5 mm kulaklık girişinin bulunmadığı cihazın kutusunda HTC USonic USB-Type C kulaklığı bulunuyor. Söz konusu kulaklığın çok üst seviye olduğunu da belirtelim: Gürültü engelleme özelliği ile birlikte geliyor.

5.5 inç Süper LCD 5 ekran ile gelen HTC U11’in QHD ekran çözünürlüğü bulunuyor. SnapDragon 835 ise cihazın işlemcisi. Dahili depolama ve RAM bakımından cihazın iki farklı modeli bulunuyor. 4 GB RAM’li cihazın 64 GB; 6 GB RAM’li cihazın ise 128 GB depolama alanı bulunmakta.

Dahili kamera özelliklerine baktığımızda, UltraPiksel 3 olarak nitelendirilen 12 MegaPiksel çözünürlüğünde, f/1.7 diyafram açıklığına sahip olan kamera ile karşılaşıyoruz. Bu kameranın otomatik odaklanması çok hızlı ve HDR özelliği de oldukça gelişmiş. Ön kamera ise 16 MegaPiksel çözünürlüğe sahip.

HTC U11 nasıl sorusunun önemli yanıtlarından birisi de, cihazın içerisinde bulunan pilin gücü. Ve bu güç 3.000 mAh olarak belirtiliyor.

Canavar gibi olarak nitelendirilebilecek olan HTC U11’in Mayıs sonuna doğru, 649 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Ancak Türkiye için çıkış tarihi net değil. HTC U11 Türkiye fiyatına gelince: 3.000 TL’nin üzerinde bir rakam olacağını tahmin edebiliyoruz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.