Lenovo K6 Note Özellikleri

Sizlere, en çok satılan telefonlar listesi 2018‘e giren Lenovo K6 Note hakkında bilgilerden söz ederek, detaylı olarak Lenovo K6 Note özelliklerini anlatacağız. En çok satılan telefonlar listesinde yer alan telefonların fiyatları özelliklerine göre daha uygun oluyor. Yani şu şekilde düşünebilirsiniz: telefonunuz bozuldu ve bir telefon almanız gerekiyor; ama bütçeniz de müsait değil, malum telefonlarda taksit sıkıntısı yaşıyoruz… İşte bu gibi durumlarda kalan insanların almış olduğu telefonlar en çok satılan telefonlar listesine giriyor. Samsung Galaxy S9‘un en çok satılan telefonlar listesi 2018’e gireceğini düşünmüyoruz mesela…

Lenovo K6 Note Özellikleri

Piyasaya Aralık 2016’da çıkan ve Şubat 2018 itibari ile en çok satılan telefonlar listesine giren Lenovo K6 Note’nin inceliği 8.4 milimetre. Ağırlığı ise 169 gram. Cihazın önü cam, gövdesi alüminyum, uçları ise plastik. 5.5 inç IPS LCD ekranı bulunuyor ve bu ekranın oranı 16:9… Ekran çözünürlüğü ise 1080 x 1920… Bu bilgilere bakarak şunu söyleyebiliriz: Lenovo K6 Note her ne kadar 2016 yılının sonunda çıkmış da olsa, günümüz gereksinimlerini karşılayabilecek bir ekrana sahip. Daha iyisi olabilir mi? Evet, olabilir; iyinin sonu yok. Günümüz telefonları 4K çözünürlük sunuyor ve genellikle Süper AMOLED ekrana sahipler. Ama bu telefonların fiyatları oldukça yüksek… Kimilerininki 4.000 TL’yi bile aşıyor. Ancak Lenovo K6 Note fiyatı ortalama 1.200 TL… Kısacası, bu ekran sizi rahatlıkla tatmin eder.

Lenovo K6 Note içerisinde Android 6.0 işletim sistemi yüklü olarak geliyor. Ve bu işletim sisteminin güncelleme almadığını belirtelim. Android’in en güncel versiyonu 8 ve bu noktada işletim sisteminin biraz eski olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak yine fiyattan söz edeceğiz; akıllı telefonlarımıza sürekli işletim sistemi güncellemesi yapıyoruz. Ancak bu güncellemeler içerisinde, sıradan bir kullanıcı isek, çok bir fark göremiyoruz. Güncel versiyonlar elbette daha güvenli ve özellik açısından daha iyi. Lenovo K6 Note’nin işletim sistemi eski; ama bu kapatılabilir bir detay. Yine de karar sizin.

Snapdragon 430 sekiz çekirdekli 1.4 GHz işlemci de Lenovo K6 Note özellikleri arasında yer alıyor. İşte bu noktada cihazın düşük performans sağlayabileceğinden söz edebiliriz. Eğer oyun oynadığınız bir telefon almayı düşünüyorsanız, en çok satılanlar listesinde yer alan bu cihaz size göre olmayabilir. Ancak sıradan bir kullanıcı iseniz yine tolere edilebilir bir detay ile karşı karşıya olduğunuzu söyleyebiliriz. Adreno 505 cihazın grafik işlemcisi.

3 ya da 4 GB RAM seçeneği bulunan Lenovo K6 Note özellikleri arasında, 4 GB RAM’i seçerseniz, fiyat bakımından sıkıntı yaşayabilirsiniz. Buraya kadar, cihazı, sıradan bir kullanıcı iseniz rahat kullanabileceğinizden söz ederek geldik. Burada da 3 GB RAM’in sizin için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca dahili depolama alanı 32 GB. Siz isterseniz MicroSD kart kullanarak bu alanı 256 GB daha arttırabilirsiniz.

16 MegaPiksel dahili kamerası bulunan Lenovo K6 Note’nin bu kamerasında faz tespit otofokus, ve çift LED çift tonlu flaş desteğinin yer aldığını belirtmeden geçmeyelim. Bu kamera ile Full HD kalitesinde video kayıtları gerçekleştirebilirsiniz. Ön kamera ise 8 MegaPiksel. Cihazda FM Radio desteği bulunuyor. Bununla birlikte, değiştirilemeyen 4.000 mAh gücünde bir pil ile geliyor. Ki bunun, Lenovo K6 Note’nin şarj dostu olduğunu gösterdiğini belirtmeden geçmemeliyiz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.