Nokia 2 Özellikleri

2017 yılının Kasım ayında satışa çıkan ve artık Türkiye’ye de gelen Nokia 2 hakkında detaylara ilerleyen bölümlerde yer vereceğiz. Nokia 2 özelliklerini ve Nokia 2 fiyatını burada bulabileceksiniz. Genel olarak giriş seviyesi telefonlar arasında yer alan Nokia 2’nin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığı hakkında tüm merak ettiklerinizi hemen sizler için anlatmaya başlayalım.

Nokia 2 Özellikleri

İnceliği 9.3 milimetre, ağırlığı 161 gram olan Nokia 2 özellikleri arasında yer alan çerçeve alüminyum, arka kapak ise plastiktir. 5 inç ekran boyutundaki LTPS IPS LCD ekranlı cihazın ekran çözünürlüğü 720 x 1280 piksel, ekran oranı da 16:9’dur. Söz konusu bu ekran Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunmaktadır.

İçerisinde Android 7.1.1 işletim sistemi bulunan Nokia 2, kısa zaman içerisinde alacağı güncelleme ile Android 8.1’e yükseltilecek. SnapDragon 212 dört çekirdekli 1.3 GHz işlemcisi bulunan cihazın Adreno 304 grafik işlemcisi bulunuyor. 1 GB RAM’e sahip olan ve 8 GB dahili depolama alanı bulunan Nokia 2 özellikleri arasında MicroSD kart kullanma olanağı da bulunuyor. Bu sayede 128 GB’a kadar hafıza arttırımı söz konusu olabiliyor.

LED flaş ve otomatik netleştirme özelliklerine sahip 8 MegaPiksel kameraya sahip olan Nokia 2 özellikleri arasında 720 piksel video kaydetme olanağı da bulunuyor. Önde ise 5 MegaPiksel bir kamera yer alıyor. Değiştirilemeyen 4.100 mAh gücündeki pilden de söz etmeden geçmemeliyiz…

Peki Nokia 2 nasıl bir telefon bu özelliklere baktığımızda? Zaten en başta sizlere cihazın giriş seviyesi bir akıllı telefon olduğunu söylemiştik. En iyi özelliği pili. İşletim sisteminin güncel olması da önemli bir diğer detay. Ancak işlemci ve RAM oldukça düşük. Yani bu cihaz ile çok güçlü işlemler yapamaz, aynı anda bir kaç uygulamayı kullanamaz, kullanmakta çok zorlanırsınız. Dahili hafızası çok düşük olmasa da yeterli değil. Ancak hafıza kartı kullanımı bu detayın üzerini örtüyor.

Nokia 2 Fiyatı

Nokia 2 fiyatı Türkiye için 699 TL olarak belirlenmiş bulunmakla birlikte, evet, fiyat gerçekten uygun. Ancak bu sizi aldatmasın; zaten cihazın özellikleri de oldukça düşük. Eğer, bir telefonum olsun, çok rahat konuşayım, şarj sorunum olmasın derseniz, Nokia 2 tam size göre. Ancak oyun oynamak, video ve resim çekmek, uygulamalar arasında sörf yapmak isterseniz, bu cihaz size göre değil…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.