Nokia 7 Plus Özellikleri

Nokia’nın MWC 2018’de tanıttığı akıllı telefonlar arasında yer alan Nokia 7 Plus’u sizlere tanıtacağımız bu yazımız içerisinde Nokia 7 Plus özelliklerini ve Nokia 7 Plus ne zaman çıkacak sorusunun yanıtlarını bulabileceksiniz. Tüm bu bilgilerle birlikte Nokia 7 Plus incelemesini de kısaca gerçekleştirmeye çalışacağız. Hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım.

Nokia 7 Plus Özellikleri

Farklı malzemelerin birleşiminden oluşan Nokia 7 Plus’un önü cam, gövdesi alüminyum, kenarları ise bakır. Cihazın inceliği 8 milimetre. 6 inç IPS LCD ekranı bulunan Nokia 7 Plus özellikleri arasında yer alan ekran oranı 18:9, ekran çözünürlüğü ise 1080 x 2160 piksel. Bu ekran Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunmakta.

İçerisinde Android 8.0 yüklü olarak gelecek olan Nokia 7 Plus özellikleri arasında yer alan işlemci SnapDragon 660. Bu işlemci sekiz çekirdekli. Çekirdeklerden dört tanesi 2.2 GHz, diğer dört tanesi de 1.8 GHz hızında çalışmakta. İşletim sistemi her ne kadar yeni olsa da, bu işlemcinin Nokia 7 Plus incelemesi dahilinde çok da gelişmiş olmadığını belirtelim. Buna ek olarak ekranın da gelişmiş olduğunu hatırlatalım. Böyle bir Nokia 7 Plus’tan daha gelişmiş bir işlemci bekleyebilirdik.

Adreno 512 cihazın grafik işlemcisi. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olan cihazın hafızası MicroSD kart kullanılarak 256 GB’a kadar daha arttırılabiliyor. İki tane dahili kamerası bulunan cihazın her iki dahili kamerası da 12 MegaPiksel çözünürlüğünde. Ama bunlardan birinin diyafram açıklığı f/1.75, diğerinin ise f/2.6… Çift piksel faz tespit otofokus, 2x optik zoom, çift LED çift tonlu flaş gibi özellikleri bulunan dahili kamera ile 2160 piksel kalitesinde video kayıtları gerçekleştirilebiliyor. Bu noktada gelişmiş dahili kameradan söz etmemiz gerekiyor.

f/2.0 diyafram açıklığına sahip ön kameranın çözünürlüğü ise 16 MegaPiksel. Bu kamera ile de 1080 piksel kalitesinde video kayıtları ve görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. FM Radio desteğine sahip olan Nokia 7 Plus özellikleri arasında 3.800 mAh gücünde pil de yer alıyor. Bu pil oldukça başarılı ve uzun kullanım ömrüne sahip bir cihazın elimize ulaşmasını olanaklı hale getiriyor. Siyah/bakır ve beyaz/bakır da Nokia 7 Plus’un renk alternatifleri.

Nokia 7 Plus Ne zaman Çıkacak?

Tanıtımı MWC 2018’de yapılan Nokia 7 Plus, bundan iki ay sonra; yani Nisan 2018’de satışa sunulacak.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.