Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur Samsung Nasıl Bulunur

Kaybolan Android telefon nasıl bulunur sorusuna yanıt arayan pek çok kişi, bu bilgileri, telefonunu kaybettikten ya da çaldırdıktan sonra almaya çalışıyor. Ancak aslında “bana bir şey olmaz” demeden bilgileri önceden edinmeli ve gerekli önlemleri almalısınız ki telefonunuz kaybolduğunda onu bulmak için büyük bir panik yaşamayasınız…

Kaybolan Samsung Telefon Nasıl Bulunur

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur

Telefon kaybolduğunda hepimiz panik yapıyoruz. Bu durumun nedeni sadece telefonun pahalı olması da değil. Telefonlarımızın her şeyimiz olduğu bugünlerde tüm yazışmalarımız ve resimlerimiz; hatta görüşme kayıtlarımız telefonlarımızın içerisinde. Aslında telefonlar bizim tüm yaptıklarımızı kaydediyor gibiler.

Bu nedenle bizler telefon değiştirirken bile nasıl yedek alacağımızı düşünüp duruyoruz. Ki bu nedenle de sitemiz içerisinde WhatsApp yedeği nasıl alınır, telefondan telefona rehber aktarma gibi konularda bilgiler almaya çalışıyoruz. Ama aslında Android işletim sistemi ile birlikte Google kullanıcılarına ciddi kolaylıklar sağlıyor.

Kaybolan Android telefon nasıl bulunur sorusuna da bu noktada çok sayıda yanıt verebilmemiz mümkün. Ancak öncelikli işiniz telefonunuzun sürekli açık olması. Kapalı telefonu bulmak zor. Bir de telefonunuz şifreliyse, bu noktada telefonu çalan kişinin de işi zor. Tek çaresi telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak. O zaman da aldığınız önlemler işe yaramıyor.

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Kaybolan Android telefon nasıl bulunur sorusuna verebileceğimiz ilk yanıt, biraz önce debelirttiğimiz gibi, telefonu kaybettiğiniz sırada açık olmasının gerekliliği. Aksi halde işiniz, açık telefonun kaybolmasına göre çok daha zor bir hal alacaktır.

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur

Buna ek olarak telefonunuzda birGoogle hesabı olması ve sizin bu hesaba daha önce giriş yapmış olmanız çok önemli. Aynı zamanda telefonunuzda Mobil Veri’yi aktif olarak açık tutmalısınız. Evde bulunduğunuz ya da iş yerinde olduğunuz zamanlarda Wi-Fi de yeterli olacaktır ama telefonunuzu biri çaldıysa oradakalmayacağı için Mobil Veri daha emniyetli.

Bir de telefonunuzda konum servisini mutlak surette açık tutmalısınız. Yani en azından bunu, telefonunuzu bulmak için onu izlemek adına mutlaka yapmanız gerekmektedir.

Kaybolan Android telefon nasıl bulunur sorusunun yanıtları arasında yer alan Google hesabını açmış ve telefonunuzdan bu hesaba giriş yapmış olmanızın gerekliliği şundan dolayı önemli: Siz bu işlemi yaptığınızdaGoogle otomatik olarak Cihazımı Bul  seçeneğini aktif hale getiriyor.

Ya da telefonunuzun menüsünden Ayarlar’a girin ve oradan da Güvenlik sekmesi altında yer alan Cihazımı Bul seçeneğini aktif hale getirin.

Kaybolan Samsung Telefon Nasıl Bulunur?

Kaybolan Samsung telefon nasıl bulunur sorusunun yanıtı için de Cihazımı Bul seçeneğini kullanmanızı öneriyoruz. Ancak Samsung telefonlara bu özellik cihaz içerisinde gelmiyor. Sizin manuel olarak kurmanız gerekiyor. Bunu, Samsung hesabınıza giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece telefonunuzun konumu değiştiğinde, harita üzerinden cihazı izleyerek nereye gittiğini görebilme şansını elde etmiş olursunuz. Kaybolan Android telefon nasıl bulunur sorusunun yanıtları için olduğu gibi Samsung telefonunuzu da bulduğunuzdaPIN girmeniz ve telefonunuzu kullanmaya kaldığınız yerden kullanmaya devam etmeniz yeterli olacaktır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.